موج رسا
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان:

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان گفت: یکی از مهم‌ ترین کارکردهای دولت تدبیر و امید ایجاد ارتباط سازنده و بدون تنش با جهان محسوب می شود.

کد خبر: ۶۹۰۱
تاریخ انتشار: دوشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۲۴

به گزارش موج رسا, احمد غریوی در جمع خبرنگاران با اشاره به  اقدامات دولت در طول یک سال گذشته اظهار کرد: ایجاد فضایی از امید و نشاط از سوی دولت در کشور، ‌منجر به خلق فرصت‌ های شغلی جدید و رفاه عمومی شده است.

وی با بیان اینکه ایجاد فضای امن برای سرمایه‌گذاری در کشور از دستاوردهای دولت است، خاطرنشان کرد: این امنیت و آرامش موجب شده تا علاقه ‌مندی بسیاری از سوی سرمایه گذاران داخلی و خارجی برای سرمایه گذاری در کشور ایجاد شود.

این مسئول یکی از مهم‌ ترین کارکردهای دولت تدبیر و امید ایجاد ارتباط سازنده و بدون تنش با جهان اعلام کرد و افزود:  ایجاد فضای باز نقد و فعالیت مطبوعات و رسانه ‌ها نیز از دیگر پیامدهای فعالیت یک ‌ساله دولت یازدهم محسوب می ‌شود.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان با اشاره به الکترونیکی کردن برخی فرآیندهای اداری در سال جاری ادامه داد: ارتباط با مردم با استفاده از فضای مجازی، احصای فعالیت‌ های قابل واگذاری به بخش خصوصی و توجه و تمرکز بر شهرستان ‌های تابعه به‌ ویژه شهرستان‌های کم‌ برخوردار از مهم ترین اقدامات انجام شده است.

وی با اشاره به اینکه ایجاد فضای امید و نشاط در ارائه خدمات به مردم، تکریم مراجعان، توسعه اتحادیه‌ ها و تعاونی‌ ها از اقدامات انجام شده است، ادامه داد: ایجاد کانون صنفی انجمن ‌های کارفرمایی و انتشار نخستین نشریه الکترونیکی با عنوان «تدبیر»، از جمله این اقدامات محسوب می شود.

غریوی با اشاره به اینکه تاکنون 73 میلیارد تومان در حوزه اشتغالزایی به استان اختصاص یافته است، ادامه داد:  4 میلیارد و 400 میلیون تومان نیز در حوز کسب و کار خانگی به استان اختصاص یافته است.

 

*نرخ بیکاری 9.9 درصدی استان زنجان

معاون اشتغال و توسعه کارآفرینی اداره‌ کار تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان نیز در این جلسه با اشاره به اینکه در پایان سال 92، نرخ بیکاری استان 9.9 درصد بوده و میانگین کشوری نیز 10.4 بوده است، گفت بر اساس آمارها، نرخ بیکاری نقاط شهری در زنجان بسیار بالاتر از میانگین کشوری است.

طیب جعفری نرخ ب‌کاری جوانان 15 تا 24 سال نیز 25.7 درصد اعلام کرد و افزود: و این آمار در کشور 24 درصد است.

پایان خبر//

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: