موج رسا
رئیس حوزه هنری استان زنجان:

رئیس حوزه هنری استان زنجان گفت: همه مراحل اجرای بازسازی واقعه غدیر در زنجان پیش بینی شده است.

کد خبر: ۶۹۷
تاریخ انتشار: شنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۲ ساعت ۱۶:۵۴

به گزارش موج رسا، حمید رضا اسماعیلی روز سه شنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به اجرای بازسازی واقعه غدیر در 122 شهر کشور، گفت: دستگاه‌های فرهنگی استان زنجان آن ‌گونه که باید در بازسازی واقعه غدیر همکاری نکردند.

وی ادامه داد: بازسازی واقعه غدیر  اولین برنامه بزرگ استانی، استان زنجان است که صددرصد آن توسط هنرمندان استان اجرا می‌شود.

این مسئول خاطرنشان کرد: بزرگترین برنامه استان در دهه ولایت به مدت سه روز با پیش بینی بیش از ده هزار نفری به همت هنرمندان زنجان برای اولین بار در زنجان کلید می‌خورد.

وی تصریح کرد:همه طراحی، اجرای دکور، نمایش  و بخشهای مختلف بازسازی برعهده هنرمندان استانی است.

اسماعیلی با بیان ۴۰۰ هنرور زنجانی در این برنامه حضور دارند، افزود:  30 بازیگر اصلی و 15 بازیگر فرعی در بازسازی این واقعه دخیل هستند.

وی با اشاره به اجرای بخش های این واقعه تاریخی مهم در زنجان، گفت: تولد امیرالمومنین، صحنه لیله المبیت، شب هجرت پیامبر، صحنه نجوای یک شیعه با حضرت علی (ع) و‌‌نهایت مراسم موسم حجه الوداع به صورت نمادین همراه با اجرای خطبه‌ های منتخب توسط اساتید وعلماء، اعلام ولایت و حمایت حضرت علی (ع) در این بازسازی مورد توجه قرار می گیرد.

رئیس حوزه هنری استان زنجان در بخشی از سخنان خود هدف از اجرای این واقعه را تعمیق باورهای دینی نوجوانان وجوانان، شناسایی اصول اولیه امامت و رفع شبهات عنوان کرد وگفت: هنر شیوا‌ترین زبان برای بیان واقعیات است.

وی مقابله با تهاجم فرهنگی دشمنان را از دیگر اهداف این برنامه عنوان کرد و افزود: ایام محرم وعاشورا ظرفیت مطلوبی است که باید از این فرصت استفاده شود.

این مقام مسئول از اجرای این برنامه در روزهای سه شنبه، چهار شنبه و پنج شنبه این هفته خبر داد و افزود: تا فردا دکور این واقعه آماده می شود.

وی از پیش بینی ۱۰۰میلیون تومانی اختصاص اعتبار در این راستا داد وافزود: توقعی که از دستگاه‌ها و متولیان امور فرهنگی در زنجان بود برآورده نشد.

اسماعیلی بر ضرورت توجه متولیان فرهنگی به برنامه های فرهنگی تاکید کرد و گفت: هنوز به نحو مطلوبی از این برنامه از سوی دستگاه های فرهنگی استقبال نشده است.

گفتنی است، صبح امروز خبرنگاران استان زنجان از لوکیشن اجرای بازسازی واقعه غدیر در زنجان بازدید کردند.

گفتنی است، حوزه هنری استان زنجان اقدام به بازسازی واقعه غدیر در زنجان کرده است که امروز به دلیل وزش شدید باد در زنجان، مشکلاتی بر سر راه این گروه هنری وجود دارد.

با توجه به پیش بینی هواشناسی زنجان برای احتمال بارش در طی سه روز آینده موج رسا امیدوار است زحمات دست اندکاران این برنامه به بار بنشیند.

پایان خبر//

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: