موج رسا
دبیر جمعیت ایثارگران استان زنجان:

دبیر جمعیت ایثارگران استان زنجان گفت: فرار از قانون در خانواده هاشمی رواج دارد و مهم نیست مهدی هاشمی کیفر خواست خود را قبول ندارد.

کد خبر: ۷۲۱۵
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۵ شهریور ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۲۶

حسین عبادتی امروز در گفت و گو با خبرنگار موج رسا در خصوص صحبت های وکیل مهدی هاشمی در خصوص موکلش که وی حتی یک خط از کیفر خواست خود را قبول ندارد، اظهار داشت: اینکه مهدی هاشمی کیفر خواست خود را قبول ندارد، مهم نیست،چرا که فرار از قانون در خانواده هاشمی رواج دارد.

وی با اشاره به اینکه قاضی این پرونده و افکار عمومی جامعه چنین حرف هایی را نمی توانند قبول کنند، خاطرنشان کرد: واکنش افکار عمومی و رسانه ها به این موضوع نشان داد که پرونده وی نه تنها سیاسی نیست، بلکه قراردادهای نفتی وی مشکلاتی را برای کشور به وجود آورده است.

این فعال عرصه سیاسی با اشاره به اینکه نقش وی در قراردادهای نفتی  و تحمیل مسائل مختلف به کشور به ویژه رانت خواری موجب آزار افکار عمومی جامعه شده است، یادآور شد: برخی از افراد این خاندان واقعا از برخی امکاناتی برخوردارند که مردم به وجود قانون در کشور شک می کنند.

دبیر جمعیت ایثارگران استان زنجان با اشاره به اینکه باید از رسانه ها خواست که به موضوع ترقی افراد خاص با سرعت نور و رسیدن به جایگاه های مهم کشوری رسیدگی کنند، افزود: نه تنها نزدیکان آقای هاشمی بلکه سرباز مجمع تشخیص مصلحت نظام نیز از مواهب بسیاری بهره مند می شوند که به نظر می رسد سایر مردم چنین لیاقت هایی را ندارند.

عبادتی ادامه داد: باید این علت را که چرا نخبگان جامعه دارای چنین لیاقتی برای رسیدن به پست های مهم و قراردادهای مهم نیستند، اما آقا زاده ها به سرعت از این مواهب بهره مند می شوند.

وی با اشاره به اینکه یاسر هاشمی در دانشگاه، محسن هاشمی در پروژه مترو،مهدی هاشمی در قراردادهای نفتی و فاطمه و فائزه هاشمی در ورزش دارای رد پاهایی هستند، یادآور شد: احترام و خدمات آیت الله هاشمی به جای خود اما باید فرزندان وی مطابق قانون به تخلفات خود پاسخ دهند.

این فعال سیاسی با بیان اینکه برخورداری از چنین مواهبی از سوی برخی آقازاده ها حکومت پادشاهی و سلطنتی را در اذهان زنده می کند، تصریح کرد: خدمات هاشمی رفسنجانی را نمی توان زیر سئوال برد اما خاندان وی شور همه چیز را در آورده اند.

دبیر جمعیت ایثارگران استان زنجان بر ضرورت برخورد جدی قوه قضائیه با این پرونده تاکید کرد و گفت: به نظر می رسد دستگاه قضائی باید در زمینه رعایت عدالت جدی باشد.

عبادتی با بیان اینکه چه طور می شود دانشجویی که در فتنه 88 به خاطر صرف حضور در فتنه مجازات می شود، اما مهدی هاشمی با وجود اعتراف خود به اعمال زشتش در فتنه 88 هنوز بعد از گذشت پنج سال مجازات نمی شود.

وی با اشاره به اینکه چنین اقداماتی از سوی برخی افراد خاص واقعا ناراحت کننده است و اگر قانون نظام اسلامی برای همه تعریف شده است باید در مقابل قانون شکنی آقازاده ها نیز برخوردهای جدی صورت گیرد.

این فعال سیاسی گفت: نباید از نجابت مردم بیش از این استفاده شود.

انتهای پیام/

 

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: