موج رسا

در واکنشی دیرهنگام به اعتراضات مردمی به قتل نوجوان سیاه‌پوست به دست افسر پلیس شهر «فرگوسن» آمریکا، وزارت دادگستری این کشور اعلام کرد که به تحقیق و تفحص از اداره پلیس فرگوسن خواهد پرداخت.

کد خبر: ۷۳۸۶
تاریخ انتشار: جمعه ۳ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۱۷:۱۹

به گزارش موج رسا, ه نقل از شبکه خبری فاکس نیوز وزارت دادگستری آمریکا قرار است به بازرسی از اداره پلیس فرگوسن در خصوص رعایت یا عدم رعایت حقوق مدنی بپردازد. این تصمیم پس از اقدام یکی از افسران پلیس فرگوسن مبنی بر کشتن یک نوجوان سیاه پوست اتخاذ شد؛ اقدامی که اعتراضات وسیع مردمی را در روزهای اخیر به دنبال داشت.

به گفته یکی از مقامات وزارت دادگستری بخش بازرسی حقوق مدنی این وزارتخانه مسئولیت این برنامه را به عهده دارد. به ادعای مقام مذکور بازرسی‌ها حول سیاست‌ها و خط مشی کلی اداره پلیس فرگوسن انجام خواهد شد و به مورد خاصی محدود نمی‌شود. اما به طور ویژه پرونده قتل«مایکل براون» نیز مورد تفحص قرار خواهد گرفت.

ماه گذشته در فرگوسن یک افسر پلیس به ضرب گلوله یک نوجوان سیاه‌پوست را به قتل رساند که وی در زمان وقوع این حادثه غیرمسلح بوده است. این حادثه به اعتراض گسترده شهروندان فرگوسن شد. مردم به خیابان‌ها آماده و خواستار برقراری عدالت در مجازات قتل مایکل براون و جلوگیری از اقدامات مشابه شدند. نیروهای پلیس با حضور در خیابان‌ها فضای اعتراضات مردمی را به خشونت کشیدند و ده‌ها نفر را بازداشت کردند. پیشتر نیز پلیس آمریکا به دفعات با اعمال خشونت علیه اقلیت‌های نژادی با اعتراضات مدنی مواجه شده بود.

منبع:فارس

انتهای پیام/

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: