موج رسا

فرمانده یگان عملیات و کنترل طرح‌های ویژه ترافیکی پلیس راهور تهران از اجرای طرح برخورد با عبور از خطوط ویژه اتوبوسرانی در سطح پایتخت خبر داد.

کد خبر: ۷۴۵۳
تاریخ انتشار: یکشنبه ۱۶ شهریور ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۴۶

به گزارش موج رسا, سرهنگ سعید سپهری در گفت‌وگو با ایسنا گفت: همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید و تاکیدات رییس پلیس راهور تهران بزرگ در خصوص برخورد با انواع تخلفات در خطوط ویژه اتوبوس، طرح برخورد با این تخلفات با همکاری تیم گشت شرکت واحد اجرا می‌شود.

وی با بیان اینکه این طرح در راستای پاکسازی خطوط ویژه از خودروهای غیرمجاز، موتورسیکلت‌ها و ... اجرا می‌شود ، گفت: در این طرح که از صبح امروز در تمامی خطوط ویژه اتوبوسرانی اجرا شده است با خودروهای غیرمجاز، موتورسیکلت‌ها، اتوبوس‌های دارای مشکل، اتوبوس‌های غیرمجاز و ... برخورد خواهد شد و خودروها به پارکینگ انتقال داده می‌شوند.

به گفته وی اتوبوس‌های دودزا، فاقد دفترچه و اتوبوس‌های خارج از خطوط نیز از جمله مواردی است که در صورت ورود در خط ویژه با آنان برخورد خواهد شد.

فرمانده یگان عملیات و کنترل طرح‌های ویژه ترافیکی پلیس راهور تهران با اشاره به ورود برخی از خودروهای امدادی نظیر آمبولانس، آتش‌نشانی، هلال احمر،‌ پلیس و ... به خطوط ویژه گفت: تنها خودروهای دارای چراغ گردان آن هم در صورتی که مشغول ماموریت باشند اجازه تردد از خط ویژه را دارند و در غیر اینصورت با آن‌ها برخورد خواهد شد.

سپهری همچنین افزود: آن دسته از اتوبوس‌های مسافربری که وارد خطوط "بی آر تی" شوند نیز مشمول این قانون شده و با تخلفشان برخورد می‌شود چرا که خطوط بی آرتی تنها مختص به اتوبوس‌های تندرو است.

سپهری با بیان اینکه برابر مقررات با متخلفان اعمال قانون شده و خودروهایشان به پارکینگ منتقل می‌شود گفت: در اجرای این طرح هفت دستگاه کفی برای انتقال موتورسیکلت‌ها نیز پیش‌بینی شده و علاوه بر این پلاک برخی از خودروهای متخلف فک خواهد شد.

وی اضافه کرد: این طرح در آستانه سال تحصیلی و با هدف روان سازی تردد در خطوط ویژه اتوبوسرانی اجرا شده است و امیدواریم با اجرای آن تمایل مردم برای استفاده از وسایل نقلیه عمومی افزایش یابد.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: