موج رسا

علی اصغر شیر محمدی رئیس پلیس راه استان زنجان تصادف زنجیره ای دو کاروان عروسی را در گفت و گو با خبرنگار موج رسا تشریح کرد.

کد خبر: ۷۶۸۷
تاریخ انتشار: شنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۵۰

به گزارش موج رسا, در یک حادثه کم نظیر، شادی و نشاط مردم برای عروسی گردانی در یک کارناوال عروسی منجر به فوت جوان 20 ساله از بستگان یکی از کاروان های عروسی شد.

ماجرا به این صورت بود که دو کاروان عروسی که در جاده زنجان، میانه در فاصله کمی از هم همدیگر حرکت می کردند و بستگان دو طرف مشغول شور و نشاط برای مراسم عروس گردانی بودند، بی دقتی و سرعت، کار دست یکی از رانندگان پراید این مجموعه خودروها داد و با برخورد پراید اول به خودروی پژو 405خسارت جرحی ایجاد شد.

اما این قصه ادامه داشت و با برخورد خودروی زانتیا از کاروان دوم عروسی به پراید از نخستین کاروان،چند خودرو به دره سقوط کردند.

در اثر این تصادف زنجیره ای 10 نفر به بیمارستان منتقل شدند که در نهایت هفت نفر به صورت سرپائی مداوا و سه نفر دیگر بستری شدند.

در اثر شدت جراحات وارده، جوان 20 ساله یکی از بستگان کاروان دوم عروسی به کام مرگ کشیده شد.

رئیس پلیس راه استان زنجان در تشریح این واقعه کشیده شدن شادی مردم در قالب کارناوال های عروسی به جاده را عامل این تصادف زنجیره ای اعلام کر د و گفت: متاسفانه مردم هیچ دقتی در این زمینه ندارند.

علی اصغر شیر محمدی با اشاره به اینکه فرهنگ عروس‌ گردانی در نیمه ‌های شب در زنجان  رواج یافته است، افزود: این فرهنگ در برخی مواقع با حوادث دلخراشی همراه می‌ شود.

وی با بیان اینکه این تصادف زنجیره ‌ای در ساعت 2 و 20 دقیقه شب رخ داد، گفت: سرعت بیش غیر مجاز یکی از دلایل این تصادف بوده است.

این مسئول از مردم خواست با مدیریت  کاروان‌ های عروسی از وقوع نتایج ناخوشایند جلوگیری کنند.

 

*مرگ یک نفر در جاده سد تهم

شیرمحمدی همچنین با اشاره به تصادف بعد از ظهر پنج شنبه که برخورد سواری پراید با کامیون موجب مرگ دو هموطن در جاده تهم شد، ادامه داد: در این حادثه راننده در دم جان باخته و خانم در بخش آی سی یو به صورت مجهول الهویه بستری ست.

وی با بیان اینکه جوان فوت شده 24 ساله بود، افزود: دختر نیز 18 ساله است.

 

*برخورد با گاردریل دو نفر را به کام مرگ کشاند

این مسئول برخورد خودروی 405 با گاردریل جاده در محور زنجان – قزوین را از دیگر حوادث تلخ هفته گذشته عنوان کرد و گفت: صبح دیروز این تصادف که به علت خستگی و خواب آلودگی راننده و عدم استفاده از کمربند ایمنی رقم خورد، موجب مرگ دو نفر شد.

شیر محمدی یکی از مشکلات جاده های استان را عبور و مرور موتورسیکلت سواران در جاده های فرعی عنوان کرد و گفت: بیشترین تصادفات در این جاده ها در برخورد با موتور سیکلت سواران رخ می دهد.

انتهای پیام/

 

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: