موج رسا
سه خبر فرهنگی و هنری از استان زنجان

درخشش هنرمند زنجانی در جشنواره ملی هنرهای تجسمی جوانان،راهیابی آثار حوزه هنری زنجان به جشنواره سوره و نمایش آقای x با استقبال تماشاگران زنجانی مواجه شد، سه خبر فرهنگی و هنری استان زنجان محسوب می شود.

کد خبر: ۷۷۱۶
تاریخ انتشار: یکشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۲۵

به گزارش موج رسا, احسان نیک بین، هنرمند حوزه هنری استان زنجان در بیست و یکمین جشنواره ملی هنرهای تجسمی جوانان در رشته خوشنویسی عنوان دوم را از آن خود کرد.   وحید اکبری، مسئول روابط عمومی حوزه هنری استان زنجان اظهار کرد: احسان نیک بین در بیست و یکمین جشنواره ملی هنرهای تجسمی جوانان در رشته خوشنویسی با ارائه اثر در قالب چلیپا و ترکیبی توانست عنوان دوم را کسب کند.

وی افزود: این جشنواره در رشته های طراحی، نقاشی، ارتباط تصویری (پوستر)، حجم، کاریکاتور (کارتون، چهره)، نگارگری (نگارگری، گل و مرغ، تذهیب)، خوشنویسی (نستعلیق در قالب قطعه نویسی و سیاه مشق)، تصویرسازی و عکاسی برای جوانان از 17 تا 20 شهریور در اردبیل برگزار شد.

اکبری خاطر نشان کرد: این جشنواره هر سال با هدف بسط و گسترش فعالیت های هنری متناسب با اهداف انقلاب، معرفی استعدادهای جوان، ایجاد بستر مناسب برای جوانان، بازشناسی ارزش های هنر معاصر و هنر اسلامی در فعالیت های هنری جوانان، فراهم آوردن زمینه شکوفایی آرا و نظرات جوانان در بررسی جریانات هنر معاصر برگزار می شود.

 

*راهیابی آثار حوزه هنری زنجان به جشنواره سوره

دو نمایشنامه از آثار هنرمندان حوزه هنری استان زنجان به سومین جشنواره سراسری تئاتر کودک و نوجوان سوره راه یافت.

مسئول واحد هنرهای نمایشی حوزه هنری استان زنجان با اعلام این خبر گفت: نمایشنامه های "میهمان ناخوانده" به نویسندگی و کارگردانی زری کرمی و "پهلوان پنبه" به نویسندگی و کارگردانی زهیر فروتن برای شرکت در سومین جشنواره سراسری تئاتر کودک و نوجوان سوره راه یافت.

امیر نعمتی، افزود: اعضای هیئت بازخوانی جشنواره متشکل از کریم اکبری مبارکه، سید حسین فدایی حسین و فرشاد منظوفی نیا از میان 160 اثر رسیده به جشنواره 37 نمایشنامه را به طور قطعی و 22 نمایشنامه را به طور مشروط برای شرکت در جشنواره گزینش و انتخاب کردند که از این میان دو نمایش میهمان ناخوانده و پهلوان پنبه از حوزه هنری استان زنجان به طور قطعی پذیرفته شده است.

گفتنی است سومین جشنواره سراسری تئاتر کودک و نوجوان سوره از (16 تا 19 دی ماه) سال 93 در تهران برگزار می شود. 

 

*نمایش آقای x با استقبال تماشاگران زنجانی مواجه شد

به گزارش موج رسا، هفته گذشته حوزه هنری استان زنجان میزبان تعداد کثیری از هنرمندان و علاقمندان به تئاتر استان زنجان جهت تماشای نمایش کارگاهی x+y بود.

مسئول واحد هنرهای نمایشی حوزه هنری استان زنجان، اظهار کرد: نمایش کارگاهی x+y به نویسندگی و کارگردانی حسین عباسی نیا از اساتید و هنرمندان پیشکسوت استان زنجان در عرصه تئاتر در محل حوزه هنری استان زنجان به اجرا درآمد.

امیر نعمتی افزود: در این نمایش هنرمندان جوان و تازه کار در کنار هنرمندان با سابقه و پیشکسوت استان در راستای کسب تجربه و پرورش استعدادها و خلاقیت های خود به ایفای نقش پرداختند.

وی با اشاره به هنرمندان حاضر در نمایش کارگاهی x+y عنوان کرد: محمود عربخانی، علی رضایی، عباس ادیبی، حسین سلیمی، مهسا گیلک، فرشته جعفری، فاطمه حیدری، زینب سلطانی، فرینا اسرافیلی، پوریا شاهمرادی و بهزاد صالحی از جمله هنرمندانی بودند که در این نمایش به ایفای نقش پرداختند.

نعمتی با بیان اینکه یعقوب حسنی شیر گریم بازیگران را بر عهده داشت، ابراز کرد: پس از پایان اجرای این نمایش جلسه بحث و گفتگو و تبادل نظر میان هنرمندان تئاتر و گروه اجرایی برگزار شد.

انتهای پیام/

 

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: