موج رسا
گپ موج رسا با فرمانده سپاه انصار المهدی (عج) استان زنجان

سردار کرمی گفت: پشتیبانی مردم از جنگ بخش مغفول مانده دوران دفاع مقدس است که هنوز توجه جدی به این موضوع نشده است.

کد خبر: ۷۸۸۵
تاریخ انتشار: یکشنبه ۶ مهر ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۵۰

به گزارش موج رسا, سردار جهانبخش کرمی متولد 1337 است که در سال 60 به مناطق دوران دفاع مقدس اعزام شد، این رزمنده در عملیات های مختلف این دوران حضور داشت و امروز هم به عنوان فرمانده سپاه انصار المهدی (عج) استان زنجان در خدمت زنجانی ها است.

وی در گفت و گو با خبرنگار موج رسا با بیان اینکه در عملیات های دشت عباس، فتح المبین، والفجر مقدماتی، والفجر 4، والفجر 8 و خیبر حضور داشتم، اظهار داشت:در عملیات های بدر،نصر 7،کربلای 5  و تهاجم آخر دشمن به نظام اسلامی در کنار رزمندگان بودم.

این فرمانده دوران دفاع مقدس با اشاره به اینکه هنوز بهره برداری لازم از دفاع مقدس صورت نگرفته است، خاطرنشان کرد: واقعه عظیم عاشورا که هشت ساعت به طول انجامید، اسلام و شیعه را 1400 تغذیه کرده است و باید دوران دفاع مقدس نیز پشتیبان معنوی جامعه باشد.

سردار کرمی با اشاره به اینکه به دو بخش از دفاع مقدس خوب پرداخته نشده است، یادآور شد: عقبه و پشتیبانی مردم از جبهه های حق علیه باطل هنوز به خوبی نمایش داده نشده است.

 

سردار کرمی

 

وی با بیان اینکه به نقش مردم و خانواده ها در دوران دفاع مقدس کم پرداخته شده است، افزود: شور و نشاط مردم برای پشتیبانی از جبهه های حق علیه باطل باید نمایش داده شود.

این مسئول با بیان اینکه پیر زنی که چند تا تخم مرغ برای پشتیبانی از جبهه به رزمندگان هدیه می کرد، یا مادر شهیدی که نان می پخت و بسته بندی می کرد هنوز به نحو مطلوبی ارائه نشده است، افزود: برخی از بانوان نیز کلاه پشمی برای رزمندگان می بافتند.

سردار کرمی با اشاره به اینکه نقش کودکی که پول های خود را در قلک جمع آوری می کرد و به جبهه ارسال می کرد هنوز به تصویر کشیده نشده است، افزود: همانطور که نقش کشاورزی که حاصل یک سال زحمت خود را به جبهه تقدیم می کرد، برجسته نشده است.

وی روحیه خانواده ها در اعزام جوانان و رزمندگان به جنگ یا انتقال شهید به استان ها را از بخش هایی دانست که مغفول واقع شده و هنوز این روحیه به جامعه تزریق نشده است.

این فرمانده دوران دفاع مقدس با اشاره به اینکه هنوز گنجینه نقش پدران و مادران شهدا که یک دنیا از عزیزان خود خاطره دارند،جمع آوری نشده است، افزود: این افراد و رزمندگانی که در عملیات های مختلف حضور داشتند، خاطرات بسیاری از آن دوران دارند که هنوز این گنجینه باز نشده است.

 

*ثبت خاطران دوران دفاع مقدس نیازمند اراده ملی است

وی ثبت خاطران دوران دفاع مقدس را نیازمند اراده ملی و جمعی دانست و افزود: خاطراتی که به بهای خون شهدا و هشت سال دفاع مقدس در سینه این افراد وجود دارد باید به جامعه ارائه شود.

وی با ارائه خاطره ای از اعزام خود به مناطق عملیاتی تصریح کرد: پدر و مادر و همسرم از ابتدای جنگ برای بدرقه ام می آمدند و اصرار من برای نیامدن تاثیری در آنها نداشت.

سردار کرمی با بیان اینکه خانواده ام با حضور در پای اتوبوس های اعزامی به من روحیه می داند، خاطرنشان کرد: دست هایی که مردم در هنگام اعزام برای رزمندگان تکان می دادند و تا اتوبوس ها دور شوند این دست تکان دادن ها ادامه داشت، بهترین روحیه برای رزمندگان بود، افزود: خانواده من نیز در این بخش نقش تاثیرگذاری داشتند.

وی با اشاره به اینکه قرار بود عملیات خیبر شروع شود و گردان های ولیعصر و امام حسین (ع) از زنجان از محل شهرداری فعلی که ساختمان سپاه بود اعزام می شدند، افزود: در لحظه اعزام از دژبانی سپاه آمدند و گفتند خانواده شما کارتان دارند من نیز دم در رفتم، همسرم گفت که انگشت سبابه فرزندم مسلم شکسته است و باید به بیمارستان ببریم، من گفتم هر جا می برید، ببرید، من باید به عملیات بروم.

سردار کرمی با بیان اینکه انگشت فرزندم در آن زمان قطع شد، گفت: در این عملیات نیز خودم مجروح شدم.

انتهای پیام/

 

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: 1
انتشار یافته: 1
سعید هادی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۳۸ - ۱۳۹۴/۰۳/۰۵
0
0
عالی بود واقعا

نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: