موج رسا
درد دل های هنرمند آشیقی زنجان

هنرمند زنجانی گفت: مشکلات اقتصادی گریبانگیر هنرمندان موسیقی آشیقی است و هیچ نهادی از این هنرمندان حمایت نمی کند.

کد خبر: ۷۹۹۵
تاریخ انتشار: شنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۳۱

آشیق نادر قلی زاده در گفت و گو با خبرنگار موج رسا اظهار داشت: متاسفانه هیچ نوع حمایتی از هنرمندان آشیقی زنجان صورت نمی گیرد.
وی با بیان اینکه هنرهای این عرصه با مشکلاتی از جمله مشکلات اقتصادی و نداشتن مسکن مواجه هستند، خاطرنشان کرد: هیچ نهادی از این گروه های سنتی و هنری حمایت نمی کند.
این هنرمند عرصه آشیقی یادآور شد: در دو ماه محرم و صفر نیز هنرمندان آشیقی فعالیت ندارند و این امر موجب می شود تا در این دو ماه هنرمندان بیکار شوند.
قلی زاده با اشاره به اینکه گروه های آشیقی از بیمه و امکانات دیگر برخوردار نیستند، تصریح کرد: این هنرمندان از نظر مالی تامین نیستند..
وی بر ضرورت ترویج سازه هایی همچون بالابان، ساز آذری و گابال از دستگاه های سنتی ایرانی در بین جوانان تاکید کرد و گفت: این هنرهای سنتی هنوز در بین مردم رواج داده نشده است.
این هنرمند با بیان اینکه هنر آشیقی سراسر داستان،یاد  گذشتگان و  پند آموزی است، افزود: باید این هنر که از اجداد ما به ارث رسیده است بیشتر در جامعه رواج یابد.
قلی زاده از شبکه اشراق استان خواست برنامه آشیقی به مدت نیم ساعت هر روز از طریق این شبکه با حضور هنرمندان این عرصه پخش شود تا مردم با این هنر آشنا شوند.
انتهای پیام/

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: