موج رسا
نماینده ولی فقیه در سپاه انصار المهدی (عج) زنجان:

نماینده ولی فقیه در سپاه انصار المهدی (عج) زنجان گفت:آمریکا با اسلام های سکولار هیچ کاری ندارد و بلکه آنها را تقویت نیز می کند، ولی هر کجا اسلام ناب و اصیل ببیند به شدت با آن برخورد می کند و حکم اعدام شیخ نمر یک حکم سیاسی است.

کد خبر: ۸۲۹۷
تاریخ انتشار: دوشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۳ ساعت ۱۴:۰۹

به گزارش موج رسا به نقل از مهرزنجان، حجت الاسلام علی متین نماینده ولی فقیه در سپاه انصار المهدی (عج) زنجان، امروز در تجمع اعتراض آمیز طلاب حوزه علمیه زنجان در محکومیت حکم اعدام سیاسی شیخ باقر النمر، روحانی شیعه مبارز عربستانی، بقاء دین اسلام را مدیون علما دانست و گفت: بین همه بزرگان معروف است که دین اسلام نبوی الحدوث و حسینی البقاء است.

وی خاطرنشان کرد: باید یکی از مهم ترین علت های ماندگاری دین را علمای بزرگوار دانست که اگر ایشان نبودند امروز شاید خبری از اسلام نبود و یا اگر اسلامی بود به غیر از نام آن چیزی باقی نمی ماند.

نماینده ولی فقیه در سپاه انصار المهدی(عج) زنجان در ادامه با اشاره به قرائت های مختلف از اسلام گفت: هر کدام از این تفاسیر و قرائت‌ها تنها جنبه و بخشی از اسلام را در نظر گرفته اند، مانند اسلام ترکیه ای یا همان اسلام سکولار که معتقد به آن هم می تواند در خانه نماز بخواند و هم در همان خانه سگ نیز نگه دارد، که این اسلام به غیر از نام چیز دیگری ندارد.

این مسؤول در ادامه با هشدار نسبت به رواج تفکرات شیعه‌گری افراطی تصریح کرد: قرائت دیگری که از اسلام وجود دارد و متأسفانه در حال رواج نیز است، شیعه گری افراطی است، سیدصادق شیرازی پیشرو این نوع تفکرات است که البته حمایت مالی این فرد و جریانش از سوی اتاق های فکر مستقر در لندن صورت می گیرد.

وی خاطر نشان کرد: این نوع قرائت از اسلام نوعی خشونت به همراه دارد که با ترویج قمه زنی و زنجیرزنی همراه با تیغ، داعیه دار شعائر حسینی هستند که این مباحث با روحیه رحمانیت دین اسلام و شیعه در تضاد است.

حجت الاسلام متین در ادامه با انتقاد از کم کاری حوزه های علمیه در حمایت از شیخ باقر النمر گفت: غیر از علما از کس دیگری نمی توان انتظار داشت که از اسلام و کیان آن دفاع کند، متأسفانه حوزه های علمیه در دفاع از این شیخ مبارز قصور کرده و دیگران از ما جلو افتاده اند و این یک انتقاد جدی است که به حوزه های علمیه و البته به حوزه علمیه زنجان وارد است.

نماینده ولی فقیه در سپاه زنجان در پایان با بیان این‌که تنها مخالفت آمریکا با اسلام ناب و اصیل محمدی(ص) است، گفت: آمریکا با اسلام های سکولار هیچ کاری ندارد و بلکه آنها را تقویت نیز می کند، ولی هر کجا اسلام ناب و اصیل ببیند به شدت با آن برخورد می کند که مصداق روشن آن برخورد با شیخ نمر باقر النمر است که به خاطر روشنگری های خود در مورد اسلام ناب، حکم اعدام ایشان صادر شده است، البته باید دانست که این یک حکم سیاسی است.

گفتنی است، در این تجمع اعتراض آمیز، طلاب حوزه علمیه زنجان با سر دادن شعارهایی اعتراض و انزجار خود از رژیم آل سعود و جنایتکاران جهان را اعلام کردند.

انتهای پیام/

 

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: