موج رسا
امام جمعه زنجان:

امام جمعه زنجان با اشاره به اینکه انجام امر به معروف و نهی از منکر یک کار همگانی در جامعه به شمار می‌رود، گفت: انقلاب اسلامی ایران نیز بر اساس احیاء امر به معروف و نهی از منکر شکل گرفته است.

کد خبر: ۸۳۹۴
تاریخ انتشار: جمعه ۲ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۱۷:۵۳

به گزارش موج رسا, آیت‌ الله علی خاتمی ظهر امروز در خطبه‌های پیش از نماز ظهر با اشاره به اینکه محرم ماه تداعی و تقویت برخی از مسائل پر اهمیت مانند امر به معروف و نهی از منکر در جامعه است، اظهار کرد: اساس امر به معروف و نهی از منکر بر گرفته از قرآن کریم بوده و در این راستا عملکرد اهل بیت(ع) راه روشنی را در امر به معروف و نهی از منکر نشان می‌دهد.

وی با بیان اینکه در دنیای کنونی مهم ترین تکلیف از بین بردن سیره معاویه است، ابراز کرد: حکومت عادلانه نیز بهترین نمایی امر به معروف است.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان با اشاره به اینکه انجام امر به معروف و نهی از منکر یک کار همگانی در جامعه به شمار می‌رود، تصریح کرد: انقلاب اسلامی ایران نیز بر اساس احیاء امر به معروف و نهی از منکر شکل گرفت.

وی با بیان اینکه بنیان قرار کبیر انقلاب اسلامی ایران در روز چهارم آبان ماه سال 43 به شدت به تصویب قانون کاپیتولاسیون معترض شدند، عنوان کرد: امام خمینی(ره) بر اساس قرآن کریم که فرموده است خداوند به کافران اجازه حاکم شدن در شئونات مسلمانان را نمی‌دهد بر تصویب این قانون اعتراض کردند.

آیت‌الله خاتمی به روز هشتم آبان ماه سال 59 نیز اشاره کرد و افزود: این روز به دلیل شهادت شهید حسین فهمیده به عنوان روز نوجوان و نیز روز بسیج دانش‌آموزی در تقویم ملی کشور به ثبت رسیده است.

وی با بیان اینکه در طول دوران هشت سال دفاع مقدس بسیاری از جوانان و نوجوانان با روحیه‌ای بسیجی و به صورت داوطلبانه در جنگ شرکت می‌کردند، خاطرنشان کرد: در حال حاضر نیز جوانان و نوجوانان بسیاری با روحیه بسیجی وجود اما باید این افراد و روحیه بسیجی باید افزایش پیدا کند.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان با اشاره به اینکه در طول دوران هشت سال دفاع مقدس 36 هزار دانش آموز به شهادت رسیدند، افزود: دانش آموزان بهترین سرمایه در راستای احیاء فرهنگ بسیجی جامعه محسوب می‌شوند.

وی به صدور حکم اعدام برای شیخ باقر النمر اشاره کرد و گفت: صدور حکم اعدام برای شیخ باقرالنمر بخاطر اعتراض‌های آشکاری که داشتند حلیه آمریکا است.

آیت‌الله خاتمی با بیان اینکه  حکم اعدام برای شیخ باقر النمر یک دسیسه از سوی کشور آمریکا است، ابراز کرد: آمریکا قصد دارد با صدور این حکم همبستگی جامعه اسلامی را محک بزند.

وی با اشاره به اینکه دولت عربستان در این راستا باید عاقلانه عمل کرده و اختیارات خود را به دست آمریکا نسپارد، بیان کرد: دولت شاهنشاهی صعودی بداند اگر حکم اعدام شیخ باقر النمر اجرا شود به هلاکت و سقوط دولت خود سرعت می‌بخشد.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان با بیان اینکه کشور عربستان و آمریکا سال‌هاست که برای سقوط ایران متحد شده‌اند، تصریح کرد: کاهش قیمت نفت و ضربه زدن به اقتصاد ایران از نقشه‌های این دو دولت است.

وی به ارتحال و مراسم باشکوه نماز و خاکسپاری آیت الله مهدوی کنی و نیز نیمه تمام ماندن سفر رئیس جمهور در نهمین ایستگاه خود اشاره کرد و گفت: نیمه تمام ماندن سفر ریاست جمهوری در استان زنجان و حضور ایشان در مراسم نماز برای آیت الله مهدوی کنی درس عبرتی برای سران دولت عربستان است که بدانند یک عالم در کشور ایران از چه جایگاه بالایی برخوردار است.

آیت‌الله خاتمی با تشکر از مردم و مسئولان دستگاه‌ها عنوان کرد: سفر ریاست جمهوری به استان زنجان بی‌حاشیه ترین سفر ایشان بود که در این راستا از تمامی دستگاه‌ها به ویژه نیروهای بسیج، پلیس و نیروهای امنیتی تشکر می‌کنم.

انتهای پیام/

 

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: