موج رسا
با حضور خادمين افتخاري

مراسم اعلان عزای حسینی ويژه خادمين افتخاري روز جمعه دوم آبان ماه ساعت 9 شب برگزار شد.

کد خبر: ۸۴۰۳
تاریخ انتشار: شنبه ۳ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۱۵:۱۲

به گزارش موج رسا, در مراسم اعلان عزای حسینی ويژه خادمين افتخاري رئیس هیئت امنای حسینیه اعظم با بیان اهميت وحدت و همدلي در خدمت به عزاداران حسینی گفت: خدمت رسانی به زائرین و عزاداران لطفي است از جانب اهل بيت عليه السلام كه بايد شكر گذار اين نعمت بزرگ باشيم.

غم پرور در اهميت و ارزش خدمت به عزاداران حسيني به خاطره اي از خادمين ميهمانان زائر كربلا اشاره كرد كه بر اثر تصادف رانندگي منجر به خسارت، امكان پرداخت ديه را به خانواده خسارت ديده نداشته و فرد خسارت ديده در قبال بخشش ديه تقاضا ميكند تا وي ميهمانان زائر امام حسين عليه السلام را به خانه او راهنمايي كند، كه وي اين مسئله را قبول نكرده و خدمت به خادمين امام حسين عليه السلام را در مقابل بخشش دنيوي عوض نميكند.

وي با اشاره به هزينه هاي مالي برگزاري مراسم و دسته عزاداران حسينيه اعظم زنجان، از خادمين افتخاري خواست تا در حد ممكن در هزينه هاي واحد هاي خود صرفه جويي كنند.

در ادامه این مراسم سردار صالحی فرمانده انتظامی استان زنجان نیز با تقدیر از همکاری خوب هیئت امناء حسینیه اعظم و نیروهای انتظامی به نکات به همكاري مداوم نيروهاي انتظامي با مجموعه حسينيه اعظم اشاره كرده و اظهار داشت: تكريم عزاداران حسيني اولويت اول نيروهاي انتظامي استان زنجان است و جایگاه تک تک عزاداران بسیار والا بوده و ما موظف به احترام و تکریم آنان هستیم.

سردار صالحی در ادامه سخنان خود به پیروی از ولایت امر مسلمین و فتوای ایشان مبنی بر حرمت قمه زنی اشاره داشته و گفت: ما تابع ولایت هستیم و تلاش ميكنيم از ترويج  خرافه در اين ايام ممانعت كنيم.

در پایان این مراسم مادحین اهل بیت حاج مرتضی حیدری و سید مرتضی حسینی راد به مدیحه سرایی پرداختند.

گفتني است حسينيه اعظم زنجان بيش از 3 هزار پانصد خادم افتخاري دارد كه از دوماه منتهي به محرم تلاش مضاعفي در خدمت رساني به عزاداران حسيني مي كنند.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: