موج رسا
موج رسا گزارش می دهد

در طی سه مسافرت گردشگران از طریق قطار به زنجان، در مجموع 253 مسافر از آثار تاریخی و باستانی زنجان بازدید کرده اند.

کد خبر: ۸۴۱۱
تاریخ انتشار: یکشنبه ۴ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۰۵

به گزارش موج رسا, گردشگران کشورهای مختلف از طریق راه آهن به استان های مختلف کشور سفر می کنند، در این راستا استان زنجان نیز میزبان این گردشگران است، نخستین گروه گردشگران خارجی هشتم مهر ماه سال جاری وارد زنجان شد و 30 مهر ماه نیز سومین قطار گردشگری وارد زنجان شد.

 

*وورد 78 گردشگر به زنجان

گفتنی است، نخستین قطار گردشگری حرکت خود را از استانبول و با 78 مسافر از کشورهای آلمان، روسیه، سوییس، انگلستان، استرالیا، اسپانیا، چین، و بلژیک آغاز و مسافران این قطار در مدت 13 روز و پس از عبور از تبریز از شهرهای زنجان، یزد، اصفهان، شیراز و تهران از آثار باستانی و تاریخی این استان ها بازدید کردند.

گفتین است، این قطار نوزدهم مهر ماه سال جاری ایران را به مقصد ترکیه ترک کرد.

تور نخست گردشگری روز هشتم مهرماه وارد ایستگاه راه آهن زنجان شد و پس از بازدید از موزه ها و مراکز و تاریخی به سمت تهران حرکت کرد.

 

*تور گردشگری عقاب طلایی

تور گردشگری دوم نیز به نام عقاب طلایی با 78 مسافر از ملیت های فرانسه، آلمان، دانمارک، سوئد، هلند، امریکا، انگلستان، سوییس، مکزیک و مجارستان که حرکت خود را از مجارستان آغاز کرده بود، 30 مهرماه از طریق مرز رازی وارد ایران شده و مسافران این قطار نیز در 13 روز از شهرهای زنجان، یزد، اصفهان، شیراز، تهران، کرمان و مشهد دیدن کرده و 12 آبان از طریق مرز ترکیه ایران را ترک خواهند کرد.

دومین قطار اختصاصی گردشگری اروپایی به نام «عقاب طلایی» ساعت 17:30 روز پنج شنبه وارد زنجان شد، مسافران این قطار 96 نفر و از 14 ملیت بودند که به مدت نیم روز از رختشویخانه، مردان نمکی، بازار زنجان و گنبد سلطانیه بازدید کردند.

زنجان نخستین مقصد این قطار ویژه‌ سوئیسی بود که گردشگران این قطار با رویکرد جواهرات پارسی وارد کشور شده اند.

قطار عقاب طلایی پس از حرکت از رومانی، بلغارستان و ترکیه ساعت 23:45 دقیقه چهارشنبه از مرز رازی وارد ایران شده و ساعت 13:30 به زنجان رسید.

مسافران این قطار تجار فعال در حوزه جواهرات بودند که وضعیت خدمات سفر در ایران را بررسی کردند.

گردشگران قطار «عقاب طلایی» از شهرهای زنجان، اصفهان، شیراز، کرمان و مشهد بازدید کرده و سپس به سمت یزد حرکت کردند.

 

*حضور گردشگران حرفه ای در زنجان

سومین قطار گردشگری اختصاصی اروپایی با عنوان "قطار مسافرتی عقاب طلایی" از مبدا بوداپست کشور مجارستان حرکت کرده است.

استان زنجان نخستین مقصد گردشگری توریست حرفه‌ای اروپایی بوده که این قطار از کشورهای رومانی، بلغارستان و ترکیه عبور کرده و وارد خاک ایران شد.

وی با توجه به اینکه دومین قطار گردشگری خارجی وارد ایستگاه راه آهن زنجان شد، گفت: توریست‌های حرفه‌ای گردشگری در بازدیدی به مدت نیم روز از مراکز دیدنی استان زنجان نظیر موزه باستان‌شناسی مردان نمکی، بنای رختشویخانه، بازار و گنبد تاریخی سلطانیه بازدید می‌کنند.

این گردشگران حرفه‌ای 97 نفر از 14 ملیت مختلف وارد کشور ایران شده‌اند که بیشتر آنها اهل کشور آلمان هستند.

وی با اشاره به اینکه گردشگران خارجی وارد شده به ایران پس از استان زنجان از شیراز، تهران، کرمان و مشهد نیز بازدید می‌ کنند، بیان کرد: گردشگران با رویکرد جواهرات پارسی وارد کشور ایران شده‌اند که گردشگران را می‌توان دست اندرکاران حوزه جواهرات دانست.

مدیرکل میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی استان زنجان در گفت و گو با خبرنگار موج رسا اظهار داشت: حضور گردشگران خارجی در کشور با آشنایی و معرفی جاذبه‌ ها گردشگری ایران سبب توسعه گردشگری کشور می‌شود.

یحیی رحمتی با بیان اینکه گردشگران خارجی شامل تجار و شخصیت‌ های حقیقی و حقوقی برجسته بودند، افزود: این گردشگران به جز گردشگری از وضعیت خدمات سفر با قطار در کشور ایران رصد می‌ کنند تا مقدمات آشنایی تورها با کشور ایران را فراهم سازند.

وی با اشاره به اینکه ایران آخرین مقصد گردشگری توریست حرفه‌ ای اروپایی است،گفت: دومین قطار گردشگری از کشور مجارستان حرکت کرده و سفر به کشور ایران آخرین مقصد گردشگری آنان است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان خاطر نشان کرد: طی شش ماهه اول امسال سه هزارو و 660  نفر گردشگر خارجی از آثار تاریخی استان بازدید کرده اند.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: