موج رسا
کد خبر: ۸۴۳۶
تاریخ انتشار: دوشنبه ۵ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۵۶

به گزارش موج رسا, رییس جمهوری آمریکا آزیتا راجی زن ایرانی تبار را به عنوان سفیر جدید ایالات متحده درسوئد معرفی کرده است.

 
به گزارش ایرنا، پایگاه اینترنتی صدای آلمان(دویچه وله) در این زمینه گزارش داد: «آزیتا راجی» متولد تهران، سال های نخست زندگی را در ایران سپری کرده است،
 
بنا بر این گزارش، انتصاب راجی در این سمت باید از سوی سنا تایید شود.
 
وی یکی ازفعالان اصلی درکارزار انتخاباتی اوباما بود وموفق شد تا بیش از سه میلیون دلار برای انتخاب مجدد وی به عنوان رئیس جمهوری درسال 2012 جمع آوری کند.
 
راجی همچنین سال 2008 نیز به کارزار تبلیغاتی اوباما کمک مالی کرده بود.
 
بانوی ایرانی آمریکایی از دبیرستانی بین المللی درشهر لوزان سوئیس فارغ التحصیل شده و سپس برای نخستین بار در 17 سالگی با هدف تحصیل درکالج راهی آمریکا شده است.
 
طبق اطلاعات مندرج درسایت کاخ سفید، آزیتا راجی درنوجوانی اسکی باز حرفه ای وشطرنج باز بوده است.
 
راجی دارای سوابقی در زمینه تحصیل و زندگی در خاورمیانه، آمریکای لاتین، اروپای غربی وخاور دور است وبه چند زبان ازجمله فارسی وفرانسوی تسلط دارد.
 
وی چهره ای شناخته شده در زمینه استراتژی بازرگانی است و پیش تر در وال استریت و نیز درسمت معاون شرکت خدمات مالی وبانکداری «جی پی مورگان» فعالیت داشته است.
 
راجی دارای مدرک معماری وزبان فرانسه از کالج بارنارد و دانشگاه کلمبیا است وهمچنین دررشته امور مالی موفق به کسب مدرک کارشناسی ارشد از مدرسه بازرگانی کلمبیا شده است.
 

شماری ازرسانه های هندی وپاکستانی پس از انتشار خبر معرفی آزیتا راجی ازسوی باراک اوباما برای تصدی پست سفارت، به اشتباه از وی به عنوان یک هندی آمریکایی نام برده اند.

 

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: