موج رسا
گپ موج رسا با دبیر ستاد احیای امر به معروف استان زنجان

دبیر ستاد احیای امر به معروف استان زنجان گفت: فرهنگ مناسب در زمینه امر به معروف و نهی از منکر وجود ندارد باید نسبت به فرهنگ سازی در این زمینه اقدام شود.

کد خبر: ۸۵۵۲
تاریخ انتشار: شنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۰۷

سردار جهانبخش کرمی در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار موج رسا با اشاره به  نامگذاری چهارم تا 10 آبان ماه سال جاری همزمان با دهه اول محرم به عنوان هفته امر به معروف و نهی از منکر اظهار داشت: همایش امر به معروف و نهی از منکر از برنامه‌های مهم سپاه استان زنجان به همین مناسبت بود.

وی بیان داشت: این همایش به منظور اقدام گسترده و جدیت مسئولان همه دستگاه‌های استانی و شهرستانی و تشکل‌ها برای تحقق اهداف و برنامه‌ها برگزار شد.

این مسئول با اشاره به اینکه در راستای امر به معروف و نهی از منکر و تذکر لسانی جلسات مختلفی با حضور مسئولان برگزار شده است، افزود: این جلسات برای توجیه شوراهای امر به معروف و نهی از منکر و اقشار مختلف جامعه برگزار شده است.

 

 

دبیر ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر استان زنجان هدف نهایی امر به معروف را انجام دادن خوبی‌ها دانست و بیان داشت: هدف نهایی نهی از منکر نیز دوری از بدی‌ها و ترک از منکرات است.

کرمی با اشاره به اینکه در این راستا پیامبر اکرم(ص) از آمران به معروف و خلیفه خدا در روی زمین هستند، تصریح کرد: امام علی(ع) در رابطه با این فریضه الهی می‌فرمایند امر به معروف و نهی از منکر از اخلاق الهی است و هر کس آن را اجرا کند خداوند به آن فرد عزت می‌دهد.

وی هدف اصلی امام حسین(ع) از قیام عاشورا را عمل به امر به معروف و نهی از منکر دانست و یادآور شد: ایشان به کربلا آمدند تا حکومت الهی را اجرا کنند.

فرمانده سپاه انصارالمهدی(عج) استان زنجان در ادامه به اهمیت امر به معروف و نهی از منکر از دیدگاه شهدای دوران هشت سال دفاع مقدس اشاره کرد و افزود: شهدای نظام جمهوری اسلامی ایران در وصایای خود به این فریضه الهی تاکید داشتند.

این مسئول ادامه داد: پس از دوران هشت سال دفاع مقدس نیز تعدادی از نیروهای مسلح کشورمان به خاطر اجرای امر به معروف و نهی از منکر در مقابل منکرات مجاهد کردند و به درجه رفیع شهادت نائل شدند.

کرمی بر ضرورت فرهگ سازی در اجرای امر به معروف و نهی از منکر در جامعه تاکید کرد و گفت: امروز عمل به امر به معروف و نهی از منکر به خوبی در جامعه فرهنگ سازی نشده است.

وی اضافه کرد: گاهی اوقات در اجرای امر به معروف و نهی از منکر تنش‌ها و درگیری به وجود می‌آید که این امر به دلیل نبودن فرهنگ مناسب در این زمینه است.

فرمانده سپاه انصارالمهدی(عج) استان زنجان با اشاره به اینکه دستگاه‌های دولتی نیز در اجرای این فریضه الهی وظایفی را بر عهده دارند، افزود:  گروه‌های تذکر لسانی نیز باید در این زمینه فعالیت مستمری داشته باشند.

این مسئول با اشاره به اینکه دشمنان تلاش می‌کنند با ابزارهای مختلف از جمله تهاجم فرهنگی و جنگ نرم جوانان کشورمان را از مسیر اسلام منحرف کنند، اظهار داشت: دشمنان با اجرای این برنامه‌ها اعتقادات جوانان کشورمان را مورد هدف قرار داده‌اند.

 

*ماه محرم فرصت مناسبی برای روشنگری است

جهانبخش کرمی با بیان اینکه ماه محرم فرصت مناسبی برای روشنگری است، ادامه داد: روحانیون باید از فرصت ماه محرم برای روشنگری استفاده کنند.

وی با اشاره به اینکه برخی دشمنان کاری می‌کنند که برخی از هیئت‌های مذهبی به برخی از اختلافات شیعه و سنی دامن بزنند، افزود: باید در این زمینه روشنگری صورت گیرد.

فرمانده سپاه انصارالمهدی (عج) استان زنجان با بیان اینکه دشمنان درصدد هستند بی‌دینی در جامعه ایجاد کنند، افزود: مواد مخدر نیز از توطئه‌های دشمنان برای سست کردن ایمان و اعتقاد جوانان است.

 

*ترویج عرفان‌های دروغین و شیطان‌پرستی توطئه دشمن است

این مسئول با بیان اینکه ترویج عرفان‌های دروغین و شیطان‌پرستی در جنگ تمام عیار دشمن به منظور هجمه به ارزش‌های اسلامی، روحانیت و اسلام صورت می‌گیرد، افزود: دشمن با برنامه‌ریزی در این زمینه گام بر می‌دارد.

فرمانده سپاه انصارالمهدی (عج) استان زنجان با اشاره به اینکه در سال گذشته در استان زنجان 12 هزار برنامه فرهنگی برگزار شد، یادآور شد: یکی از این برنامه‌ها اعزام 45 هزار نفر به اردوی کاروان‌های راهیان نور بود.

کرمی بر ضرورت تحقق منویات رهبری در خصوص شعار سال تاکید کرد و گفت: مردم در دوران هشت سال دفاع مقدس با عزم ملی و روحیه جهادی به صحنه آمدند و هشت سال در مقابل همه دنیا با عزت و سربلند ایستادند.

فرمانده سپاه انصارالمهدی(عج) استان زنجان با اشاره به اینکه باید اهداف قیام امام حسین(علیه السلام) در جامعه تبیین شود، اظهارکرد: آن حضرت برای احیاء امر به معروف و نهی از منکر قیام کرد.

 

 

وی به توطئه های دشمنان بر علیه نظام جمهوری اسلامی اشاره کرد و افزود: توهین به مقدسات مسلمانان سرلوحه امور مستکبران قرار گرفته است.

این مقام مسئول به جایگاه روحانیون و مبلغان در احیاء این فرضیه در جامعه تاکید کرد و گفت: جامعه ای که این فریضه در آن کمرنگ شود دچار مشکلات اخلاقی می گردد.

فرمانده سپاه انصارالمهدی(عج الله) استان زنجان به مقابله با بدعت ها در جامعه به عنوان تاکیدات مقام معظم رهبری نیز اشاره کرد و افزود: دشمن به دنبال کمرنگ کردن روحیه جهاد و شهادت در بین مردم است.

وی با اشاره به هشت سال دفاع مقدس و عزم مردم برای مقابله با صدام بعثی تصریح کرد: در عصر حاضر نیز نیازمند یک مدیریت و عزم جهادی هستیم تا این مسائل و مشکلات را پشت سر بگذاریم.

این مقام مسئول به یکی از اقدامات سپاه برای روشنگری در زمینه مضرات ماهواره اشاره کرد و گفت: در همین راستا یک هزار دیش ماهواره از سوی مردم تحویل داده شد.

 

*امر به معروف و نهی از منکر از فساد می‌کاهد

وی با اشاره به اهمیت ترویج  فریضه امر به معروف و نهی از منکر اظهار کرد: امر به معروف و نهی از منکر از فساد و تباهی جامعه می‌کاهد.

وی با اشاره به اینکه شعار امسال هفته امر به معروف و نهی از منکر «تذکر لسانی پیام مهربانی و نظارت همگانی» است، تصریح کرد: افراد باید برای انجام امر به معروف و نهی از منکر توجیه شوند.

فرمانده سپاه انصارالمهدی (عج) استان زنجان با اشاره به اینکه امر به معروف و نهی از منکر در کاهش بدعت‌ها در برگزاری مراسم عزاداری امام حسین (ع) تاثیر بسزایی دارد، ادامه داد: با تذکرات لسانی تا میزانی زیادی از رواج خرافات در عزاداری‌های ماه محرم کاسته شده است.

این مسئول با اشاره به اینکه باید جلوی تخلفات برخی از هیئت‌های مذهبی گرفته شود، اعلام کرد: باید از گسترش خرافات در مسائل دینی جلوگیری شود.

کرمی با اشاره به اینکه امروز دشمنان اعتقادات دینی و مذهبی را هدف خود قرار داده‌ است، تاکید کرد: امروز باید در مقابل جنگ نرم برنامه‌های مناسب فرهنگی اجرا کنیم.

وی با اشاره به اینکه تذکر لسانی پیامدهای مناسبی را داشته است، خاطر نشان کرد: باید کمیته‌های امر به معروف و نهی از منکر فعالیت‌ خود را به صورت هدفمند دنبال کنند.

جهانبخش کرمی افزود: متاسفانه ما در ترویج و تبیین فریضه مهم امر به معروف و نهی از منکر در بدنه مشکل داریم.

وی اظهار داشت: باید ترویج امر به معروف و نهی از منکر در جامعه فرهنگسازی شود و تنها ترویج این امر وظیفه روحانیت نیست همه در تحقق این امر مهم رسالت سنگینی بر دوش دارند.

فرمانده سپاه انصار المهدی (عج) استان زنجان، با اشاره به ترویج اینکه امر به معروف و نهی از منکر مشارکت همگانی را می طلبد گفت: در ترویج این فریضه همه مردم باید تلاش کنند.  سردار کرمی یکی از اهداف قیام امام حسین (ع) امر به معروف و نهی از منکر بود که در این میان روحانیون در تبیین و ترویج این فریضه مهم رسالت سنگینی را بر دوش دارند.

فرمانده سپاه انصار المهدی (عج) استان زنجان،گفت: عاشورا برای گریه کردن نیست و پیام عاشورا این است که بر اساس دستورات اهل بیت (ع) و امام حسین (ع) به ارزشهای اسلامی عمل شود.

سردار کرمی به دوران هشت سال دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: در آن دوران 50 کشور دنیا عراق را حمایت می کردند و هدفشان هم تنها نابود کردن نظام جمهوری اسلامی ایران بود ولی موفق نشد ند چرا که این انقلاب مردمی ولایی و روحانیون و مبلغان دینی داشت.

وی یاد آورشد: امروز هم روحانیون باید جهاد گونه در اعتلای فرهنگ دینی و ارزشهای اسلامی بسیار فعال باشندچرا که ما در کشور 5 هزار روحانی شهید داریم  و باید راه آنها را ادامه دهند.

فرمانده سپاه انصار المهدی (عج) استان زنجان، گفت: مبلغان باید انگیزه و روحیه شهادت و ایثار در جامعه ترویج دهند چرا که در این مقتضیات زمانی که دشمن با جنگ نرم وارد عرصه شده و درصدد سست کردن اعتقادات دینی مردم است باید به خوبی در این عرضه تلاش کنند.

 

* 550شبکه تلویزیونی بر علیه جمهوری اسلامی ایران فعالیت می کنند

سردار کرمی گفت: بیش از 18 هزار کانال تلویزیونی در دنیا  فعال است و از این تعداد 550 شبکه تلویزیونی بر علیه جمهوری اسلامی ایران فعالیت می کنند و  بیش از 145 شبکه فارسی زبان بر علیه  روحانیون فعالیت می کنند.

وی یادآورشد: دشمن اول جامعه روحانیون را بین مردم خراب می کند ولی باید روحانیون آگاه سازی لازم از توطئه های دشمن را داشته باشند.

وی درپاسخ به سئوال خبرنگار موج رسا در خصوص طرح حمایت از آمران به معروف در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: در خصوص این طرح خیلی زود نباید نتیجه گرفت.

سردار کرمی با اشاره به اینکه اجرای این طرح به نفع آمران به معروف است، خاطرنشان کرد: این طرح می تواند کارآیی لازم را داشته باشد.

انتهای پیام/

 

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: