موج رسا
کربلا در کربلا می ماند اگر زینب نبود

اجتماع عظیم مردم زنجان در یازدهم محرم به یاد ناله های حضرت زینب (س) در دشت کربلا برگزار شد.

کد خبر: ۸۶۰۷
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۱۴:۰۱

به گزارش موج رسا, همه ساله یازدهم ماه محرم دسته عزاداری زینبیه اعظم زنجان با شکوه و عظمت خاص از این مکان مقدس و مورد احترام عام و خاص به سمت امامزاده سید ابراهیم (ع) زنجان به حرکت در می آید.

این مراسم با حضور صدها هزار نفر از عاشقان ابا عبداالله الحسین (ع) با چشم هایی گریان و قلوبی آکنده از اندوه و حسرت، در قالب دسته عزاداری زینبیه اعظم زنجان برگزار می شود تا مردم زنجان بعد از برگزاری مراسم هشتم محرم در یازدهم محرم با نوای حضرت زینب (س) همنوا شوند.

شیفتگان و دلدادگان امام حسین (ع) در این روز پرفیض و معنوی از اقصی نقاط ایران و حتی برخی کشورهای خارجی به جمع عزاداران زینبیه اعظم زنجان می پیوندند و عاشقان و ارادتمندانی که بنا به دلایلی از جمله دوری راه و درد بیماری نمی توانند در این مراسم حاضر شوند با پخش مستقیم از طریق رسانه های دیداری از فیوضات آن بهره مند می شوند.  دسته پرشکوه زینبیه اعظم زنجان از خیابان های زینبیه، امیرکبیر و امام عبور می کند و عاشقان و دلدادگان سرور و سالار شهیدان می توانند با پیوستن به این دسته عزاداری، شیفتگی و ارادت خود را به امام شهدا نشان دهند.   همچنین انبوه عاشقان امام حسین (ع) در روز هشتم و یازدهم محرم ماه به ترتیب با شرکت در دسته عزاداری حسینیه و زینبیه اعظم زنجان به یاد واقعه خونبار دشت کربلا و مصایب حضرت زینب (س) از عمق جان فریاد یا حسین سر داده و عاشقانه و خالصانه بر سر و سینه می زنند.

 

 

 

*اهدای ۶ میلیارد نذورات به زینبیه اعظم  گفتنی است، در سال گذشته   6 میلیارد و 730 میلیون نذورات نقدی به زینبیه اعظم زنجان اهدا شده است.

احشام نذوری به زینبیه در سال گذشته 2 هزار و 324 راس بود که از این تعداد 2 هزار و 311 راس گوسفند بوده است.

این احشام شامل گوسفند زنده، ذبح شده و بهای گوسفند بود و در بین احشام نذوری 8 راس گاو، 2 قطعه خروس، 2 قطعه اردک و 1 قطعه کبوتر به چشم می خورد.

اهدای 607 گرم طلا به زینبیه اعظم از دیگر مردم به اینه دسته عزاداری بود.

 4 تن شیر، 30 تن قند و 500 کیلو چای نیز به این مسجد اهدا شد.

گفتنی است، سالانه 30 هزار بسته 500 گرمی گوشت گوسفندان نذری در سطح شهر زنجان پخش می‌شود.

عزاداران حسینی در یازدهم محرم با حضور گسترده و پرشور خود در دسته عظیم زینبیه اعظم زنجان ، ارادت قلبی و عشق خالصانه خود را به امام حسین (ع) و شیرزن کربلا به نمایش خواهند گذاشت.   امسال نیز این مراسم به یاد واقعه خونبار دشت کربلا و مصایب حضرت زینب (س) برگزار شد.

 

*تجدید پیمان زنجانی ها با ولایت

در اجتماع باشکوه عزاداران زینبیه اعظم زنجان که همه ساله در روز یازدهم محرم برگزار می شود عزاداران حسینی از نقاط مختلف کشور و همچنین استان زنجان در یک اجتماع عظیم و گسترده تبعیت و پیروی خود را از آرمان و ارزش های قیام عاشورا اعلام می کنند.

عزاداران زینبیه زنجان با نوای "زینب زینب" مسیر زینبیه اعظم تا امامزاده سید ابراهیم را با نظم و شکوه خاص طی کرده و مراسم خود را در این مکان مقدس به اتمام می رسانند.

امسال میهمانان زیادی از کشورهای مختلف جهان و همچنین اقصی نقاط ایران اسلامی در این اجتماع باشکوه حضور داشتند.

امسال دسته زینبیه اعظم زنجان در شبکه های مختلف ملی و بین المللی پخش شد.

انتهای پیام/

 

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: