موج رسا
موج رسا گزارش می دهد

افزایش 30 درصدی قیمت نان رسما در زنجان کلید خورده است و مردم ناچار به پذیرش این افزایش قیمت هستند.

کد خبر: ۹۰۵۳
تاریخ انتشار: سه شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۰۸:۵۵

به گزارش موج رسا, با توجه به سیاست های دولت و ابلاغ افزایش قیمت نان در زنجان، نان نیز در زنجان گران شد، بر این اساس قیمت نان از 125 تومان به 160 تومان افزایش یافت.

همچنین قیمت بربری نیز از 375 تومان به 450 تومان افزایش داشته و نان سنگگ نیز از 400 به 520 تومان رسید.

سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان در گفت و گو با خبرنگار موج رسا اظهار داشت: با توجه به قیمت گندم که هر کیلو 665 تومان اعلام شده بود، مجوز افزایش 30 درصدی نان اخذ شده است.

 

موج رسا

 

ناصر فغفوری با بیان اینکه بر همین اساس قیمت مصوب نان در استان زنجان در نان لواش 160 تومان به ازای 170 گرم وزن چانه تعیین شده است، افزود: نان بربری نیز به 450 تومان به ازای 500  گرم وزن چانه رسیده است.

وی ادامه داد: نان سنگک هم به 520 تومان به ازای 550 گرم وزن چانه تعیین شده است.

سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان یادآور شد: واحدهای آزاد پز از شمول قیمت ‌گذاری خارج شده و بر اساس تصمیم ‌های اتخاذ شده توسط دولت، با اعمال سیاست ‌های تشویقی هر سال 20 درصد از یارانه بگیرها نیز به سوی آزاد پزی هدایت می شوند.

به نظر می رسد افزایش بی ضابطه قیمت نان تنها فشار اقتصادی به مردم را وارد می کند چرا که هنوز وضعیت اقتصادی مردم بهتر نشده است تا بتوانند چنین فشارهایی را تحمل کنند.

البته تجربه ثابت کرده است با افزایش قیمت نان قیمت سایر اقلام نیز به صورت صعودی افزایش می یابد، البته باید دید تدبیر دولت در این زمینه چیست.

یک شهروند زنجانی در گفت و گو با خبرنگار موج رسا اظهار داشت: افزایش قیمت نان به مردم فشارهای متعددی را وارد می کند.

مینا محمدی با اشاره به اینکه همواره به دنبال افزایش قیمت نان سایر محصولات نیز با افزایش قیمت مواجه می شود، افزود: خدا به داد مردم برسد.

این شهروند با بیان اینکه خانواده وی شش نفره است، افزود: واقعا زندگی بر ما فشار می آورد.

یک شهروند دیگر نیز افزایش قیمت نان را موجب کاهش دور ریز مردم دانست و افزود: واقعا قیمت نان گران است.

مصطفی شاهمرادی با بیان اینکه وضعیت اقتصادی مردم بهتر نشده است، افزود: افزایش قیمت نان بی موقع بوده است.

وی با اشاره به اینکه کیفیت نان معمولا با افزایش قیمت آن رابطه معکوس دارد، خاطرنشان کرد: امیدواریم دولت تدبیری برای افزایش کیفیت نان داشته باشد.

از سوی دیگر نانوایان کار دولت را در افزایش قیمت نان مطلوب می دانند چرا که معتقدند در سه سال گذشته هیچ افزایش قیمتی در این زمینه وجود نداشته است، علیرغم افزایش قیمت مواد اولیه، قیمت نان افزایشی نداشته است.

نانوایان معتقدند افزایش 30 درصدی قیمت نان می تواند تعادل لازم را در دخل و خرجشان فراهم کند.

انتهای پیام/

 

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: