موج رسا
گپ موج رسا با معلول کار آفرین زنجانی

معلول کار آفرین زنجانی گفت: بیشتر حمایت هایی که از سوی مسئولان از معلولان بیان می شود بیشتر در روزنامه ها و رسانه ها انعکاس دارد.

کد خبر: ۹۰۸۱
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۳۰

لیلا حسنی در گفت و گو با خبرنگار موج رسا با اشاره به فعالیت خود در زمینه کار آزاد اظهار داشت: از سال 88 قراردادی با سازمان بهزیستی استان زنجان منعقد شده است که بر اساس این قرار داد کارهای تکثیر و تایپ این مجموعه را با همکاری دو نفر دیگر انجام می دهم.

وی با اشاره به اینکه از دو سالگی بر اثر تب شدید دچار فلج اطفال شدید شده ام، افزود: در حال حاضر نیز از ناحیه پا دچار مشکل هستم.

این معلول کار آفرین با بیان اینکه در حال حاضر در زمینه مناسب سازی اقداماتی انجام شده است،خاطرنشان کر: هنوز هم معلولان برای تردد در سطح شهر به ویژه در مراجعه به پزشکان با مشکلاتی مواجه هستند.

 

 

وی با اشاره به اینکه معلولان هیچ امیدی به آینده ندارند، افزود: بیکاری یکی از مشکلات معلولان زنجانی است.

حسنی با اشاره به اینکه برخی از معلولان بیمه خود را نیز به صورت خویش فرمایی پرداخت می کنند، افزود: قانون سه درص به کارگیری معلولان در دستگاه های دولتی مورد توجه قرار نگرفته است.

وی با بیان اینکه اگر چه دید جامعه نسبت به معلولان بهتر شده است،افزود: اما هنوز حس ترحم در نگاه مردم وجود دارد که به شدت آزار دهنده است.

 

*سه درصد در خصوص معلولان رعایت نمی شود

این معلول زنجانی وضعیت کار برای معلولان را نامطلوب دانست و افزود: سه درصد در خصوص معلولان رعایت نمی شود.

وی با اشاره به اینکه بسیاری از معلولان تحصیلکرده در حال حاضر بیکار هستند، افزود: متاسفانه مشکل بیکاری معلولان حل نشده است.

 

 

این معلول کار آفرین خاطرنشان کرد: دو ماه بخاطر مشکل ریه نتوانستم سر کار حاضر شوم و در این مدت درآمدی نداشتم، اگر کار دولتی داشته باشم، مشکلات کمتری را تحمل می کنم.

وی با بیان اینکه بیشتر حمایت هایی که از سوی مسئولان از معلولان بیان می شود بیشتر در روزنامه ها و رسانه ها انعکاس دارد، خاطرنشان کرد: بسیاری از وعده وعیدهایی که در خصوص حل مشکلات معلولان داده می شود ما هم مثل بقیه افراد جامعه تنها در روزنامه ها مطالعه می کنیم و در عمل کمک خاصی صورت نمی گیرد.

 

*ضرورت تصویب قانون بازنشستگی زودتر از موعد برای معلولان

حسنی بر ضرورت تصویب قانون بازنشستگی زودتر از موعد برای معلولان تاکید کرد و افزود: چنین اقدامی هنوز برای معلولان انجام نشده و معلولان مجبورند همانند سایر افراد جامعه با 30 سال خدمت بازنشست شوند.

وی با بیان اینکه برای کار به خیلی از سازمان ها مراجعه کرده ام اما هنوز اقدامی صورت نگرفته است، یادآور شد:  از دو سال پیش مشکل ریه نیز به مشکلات اضافه شده است و شرایط مطلوبی ندارم.

 

 

حسنی با بیان اینکه انتظار داریم مسئولان هوای معلولان را بیشتر داشته باشند، افزود: حل مشکلات معلولان نیازمند کار پیچیده ای نیست.

گفتنی است، لیلا حسنی ۳۶ ساله دارای لیسانس الهیات از دانشگاه آزاد اسلامی زنجان است که توانسته با دو نفر از دوستان خود دفتر فنی را در جوار سازمان بهزیستی زنجان راه اندازی کند.

انتهای پیام/

 

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: