موج رسا
موج رسا گزارش می دهد

فروشگاه های ارزان پلاستیک در نقاط مختلف شهر زنجان راه اندازی شده است که لوازم ارائه شده با قیمت دو هزار تومان به فروش می رود.

کد خبر: ۹۱۷۰
تاریخ انتشار: یکشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۳۰

به گزارش موج رسا, چند هفته ای تب فروش های ارزان در زنجان گل کرده و چندین مغازه اقدام به فروش لوازم پلاستیکی با قیمت دو هزار تومان کرده اند.

در بسیاری از مناطق شهر زنجان مغازه هایی با عنوان هر چی بخری 2 هزار تومان راه اندازی شده است که مردم برای خرید از این مغازه ها در صف های طولانی به انتظار می ایستند تا لوازم مورد نیاز خود را خریداری کنند.

این مغازه ها اگر چه به نظر می رسد به صورت زنجیر وار به هم متصل هستند اما فروشندگان آنها ادعا می کنند که همدیگر را نمی شناسند در حالی که این فروشگاه های ارزانی همزمان در چندین نقطه شهر زنجان راه اندازی شده است.

 

2000

 

استقبال مردم به حدی است که ساعت ها در صف های طولانی برای خرید طی می کنند.

با وجود اینکه دو هفته است از راه اندازی این فروشگاه ها در زنجان می گذرد اما همچنان تب خرید بالا است و مردم صبح زود برای خرید مراجعه می کنند تا در صف های طولانی گرفتار نشوند.

البته بازار داغ شایعات در این خصوص وجود دارد و برخی از مردم معتقدند علت ارزانی این محصولات در زنجان به دلیل ضایعات بیمارستانی بودن آنها است.

برخی از مردم نیز معتقدند در تولید این محصولات از مواد اولیه دسته دوم و سوم استفاده شده است و نباید از این محصولات استفاده کرد.

برخی از مردم نیز عدم استفاده از مواد بهداشتی را از دلایل ارزانی این کالا در زنجان می دانند.

 

dad

 

اما مدیر گروه بهداشت محیط معاونت دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان در گفت و گو با خبرنگار موج رسا با رد استفاده از ضایعات بیمارستانی در تولید این محصولات اظهار داشت: بازرسی های در این زمینه صورت گرفته است.

جمال ناصحی با بیان اینکه از نظر دانشگاه علوم پزشکی در تولید این محصولات از مواد اولیه دست دوم و سوم یا ضایعات بیمارستانی استفاده نشده است، خاطرنشان کرد: این تولیدات دارای آلودگی نیستند.

وی گفت: اگر چه از مواد اولیه کمتری برای تولید این محصولات استفاده شده است اما مواد اولیه سالم است.

گفتنی است، با این سخن به راحتی مشخص می شود که این صنف تنها به دنبال سود نبوده و در سالی که به عزم ملی و مدیریت جهادی نامگذاری شده است با عزم ملی کمک اقتصادی به مردم می کنند.

راه اندازی چنین ارزان سراهایی موجب می شود تا به سایر اصناف که با گرانفروشی جیب مردم را خالی می کنند، تذکر داد چرا که همین تذکر را نیز خداوند متعال در قرآن کریم با عنوان وای بر گرانفروشان داده است.

سوره مطففین که بیشتر این سوره در مورد کم فروشی است، سوره هود آیه 84، سوره انعام آیه 52، سوره اعراف آیه 85 و سوره الرحمن آیه 9 و 8 از جمله آیاتی است که در آنها به کم فروشی و گرانفروشی به عنوان امری مذموم اشاره شده است.

با توجه به قرار گرفتن در آستانه عید و لزوم خرید مردم از بازار به نظر می رسد راه اندازی چنین ارزانسراهایی به نفع مردم بوده و استقبال مردم از فروشگاه ها نیز این امر را ثابت می کند.

به نظر می رسد راه اندازی این فروشگاه ها الگوی مناسبی برای سایر اصناف است تا با فروش به قیمت مناسب هوای جیب خالی و شرمنده مردم را داشته باشند.

انتهای پیام/

 

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: