موج رسا
موج رسا گزارش می دهد

به دلیل لغو مصوبه شورای اسلامی شهر زنجان؛ روند استیضاح شهرداری زنجان دوباره انجام می شود.

کد خبر: ۹۱۸۸
تاریخ انتشار: دوشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۱۲

به گزارش موج رسا, براساس رای هیئت حل اختلاف استان مصوبه ششم آبان ماه سال جاری شورای اسلامی شهر زنجان مبنی بر بر کناری محسن امین شهردار منتخب دور چهارم لغو شد.

شورای شهر زنجان در تاریخ ششم آبان ماه سال جاری با ۱۱ رای موافق و یک رای مخالف اقدام به برکناری محسن امین کرده بود ولی پس از ارسال مصوبات به مراجع ذیربط فرماندار زنجان و دفتر امور شهری استانداری به دلیل عدم رعایت فرآیند قانونی در استیضاح و بر کناری شهردار به مصوبه مذکور اعتراض کرده بود.

پس از اعتراض فرماندار، شورای شهر زنجان بر رای خود اصرار کرد و مصوبه برای تعیین تکلیف به شورای حل اختلاف که مرجع نهایی رسیدگی به مصوبات  مورد اعتراض است ارجاع داده شد و پس از بررسی های دقیق و  کار کار شناسی شده توسط این هیئت، مصوبه شورای شهر لغو شد.

گفتنی است، این هیئت متشکل از استاندار، رئیس کل دادگستری و دو نفر از نمایندگان مجلس و یک نفر نماینده شورای اسلامی استان است و تصمیم گیری نهایی در رابطه با مصوباتی که مورد اعتراض دو نهاد دارای صلاحیت اعتراض یعنی شورای اسلامی استان یا فرمانداری واقع شده را به عهده دارد.

با وجود اینکه شورای شهر زنجان معتقد بود روند قانونی در استیضاح یعنی اعلام تذکر، طرح سوال و استیضاح رعایت شده است اما بنا به تصمیم هئیت حل اختلاف استان مصوبه شورای شهر زنجان در خصوص برکناری شهردار زنجان دارای ایراد قانونی بود و ملغی اعلام شده است.

رئیس شورای اسلامی شهر زنجان در گفت و گو با خبرنگار موج رسا اظهار داشت: مصوبه شورا در خصوص حکم عزل امین از شهرداری لغو شده است.

وی با اشاره به اینکه هنوز این ابلاغیه به شورای اسلامی شهر زنجان ارائه نشده است، افزود: روند قانونی در این زمینه پیگیری می شود.

این عضو شورا تصریح کرد: جلساتی در این خصوص در شورای اسلامی شهر زنجان برگزار می شود.

ضیایی با بیان اینکه روند استیضاح و عزل شهردار زنجان به درست طی شده است، افزود: در خصوص شهردار تصمیم لازم از سوی شورا با رعایت چارچوب های قانونی اخذ می شود.

گفتنی است، در حال حاضر اصغر عزیزی به عنوان سرپرست شهرداری زنجان فعالیت های خود را انجام می دهد.

از مجموع 13 عضو شورای اسلامی شهر زنجان 12 عضو موافقت خود را با استیضاح محسن امین شهردار زنجان طی جلسه ای غیر علنی در مرداد امسال عنوان کرده بودند که این امر با توجه به رایزنی های انجام شده در آن مقطع زمانی مسکوت ماند اما با ادامه فرایند عدم تعامل بین شورای و شهرداری، محسن امین شهردار زنجان در ششم آبان امسال با 11 رای از مجموع 12 عضو حاضر در جلسه غیرعلنی شورای اسلامی شهرزنجان از سمت خود عزل شد.

 

انتهای پیام/

 

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: