موج رسا
آشنایی با بزرگترين توليد كننده نهال زيتون استان زنجان

کار آفرین طارمی از تولید 200 هزار تن انار و زیتون در سال در نهالستان عباسی طارم خبر داد.

کد خبر: ۹۲۹۷
تاریخ انتشار: یکشنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۲۰

مهدی عباسی در گفت و گو با خبرنگار موج رسا اظهار داشت: شهرستان طارم منطقه وي‍‍‍ژه و مستعد برای توليد و پرورش زيتون و انار در كل كشور محسوب می شود.

وی با بیان اینکه ۴۰ درصد كل توليد ميوه زيتون در طارم تولید می شود، افزود: همچنين 25 درصد توليد ميوه انار نیز در این شهرستان صورت می گیرد.

این کارآفرین با اشاره به اینکه مساعد بودن شرایط جوي نياز به توليد و پرورش نهال زيتون را بیشتر بیان می کند، افزود: با توجه به مرغوبیت انار طارم، شناسه دار این محصول باید به صورت جدی دنبال می شد.

 

بزرگترين توليد كننده نهال زيتون استان زنجان

 

وی با بیان اینکه در همين راستا نهالستان عباسي از سال 87 فعالیت خود را آغاز کرد، افزود: این نهالستان در حال حاضر با توليد انواع نهال هاي انار در روستاي ونيسر از توابع شهرستان طارم عليا فعالیت خود را ادامه می دهد.

این کارآفرین خاطرنشان کرد: پس از کسب موفقيت هايي که در توليد نهال و رضايت مشتري به دست آمده است از سال  88 اقدام به توليد انواع نهال زيتون کردم.

وی گفت: نهالستان عباسي طي اين سال ها موفق به توليد صدها هزار نهال زيتون و انار با کيفيت بسيار عالي در سطح ملي شد که مفتخر به دريافت لوح تقدير از وزارت جهاد کشاورزي شد.

 

بزرگترين توليد كننده نهال زيتون استان زنجان

 

عباسی خاطرنشان کرد: در حال حاضر نهالستان عباسي ارقام بسيار از نهال هاي زيتون از جمله  كنسرواليا، مانزانيلا، كروناييكي، گراسان، سويلانا، زرد طارم و... و انار از جمله  رقم يوسف خاني، ملس ساوه و دوستي طارم و گردو را بعد از اصلاح وارد بازار کرده که رضايت بسيار بالايي از مشتريان را به همراه داشت.

وی گفت: این مجموعه در حال حاضر بزرگترين توليد كننده نهال زيتون در سطح استان زنجان محسوب می شود.

عضو هيئت مديره شوراي ملي زيتون با بیان اینکه بزرگترين توليد كننده نهالستان انار در استان نیز متعلق به این مجموعه است، یادآور شد: نهالستان عباسی سه سال متوالي بهترين توليد كننده نهال استان زنجان معرفی شده است.

وی با اشاره به اینکه این مجموعه دو سال متوالي توليد كننده برتر زيتون است، افزود: اخذ مجوز از موسسه گواهي بذر و نهال(SPKRI) از جمله افتخارات نهالستان عباسي است.

 

بزرگترين توليد كننده نهال زيتون استان زنجان

 

عباسی یکی از مهمترین مشکلات این بخش را از عدم حمایت به صورت علمی از چنین تولیدکنندگان عنوان کرد و افزود: حمایت های لازم کارشناسی از چنین مجموعه هایی صورت نمی گیرد.

وی با بیان اینکه در طول ۶ سال فعالیت تنها ۱۴ میلیون تومان تسهیلات بانکی دریافت کرده ام، گفت: این تسهیلات نیز با سود 26 درصد ارائه شده است.

این کارآفرین با اشاره به اینکه متاسفانه تسهیلات هفت درصدی تنها به برخی افراد که حتی در این حوزه نیز هزینه نمی کنند، ارائه می شود، افزود: این افراد بیشتر به فعالیت هایی همچون مشاوره املاک و خرید و فروش مسکن اقدام می کنند.

عباسی با بیان اینکه این مجموعه به صورت مستقیم زمینه شغلی دو نفر را فراهم کرده است، گفت: 45 تا 50 نفر نیز در فصول کاری به این مجموعه اضافه می شوند.

گفتنی است، مهدی عباسی با 31 سال سن دانشجوی کارسناسی رشته زارعت است که توانسته با تولید سالانه 200 هزار تن انار و زیتون جزو کار آفرینان برتر استان زنجان باشد.

انتهای پیام/

 

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: 1
انتشار یافته: 0

نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: