موج رسا
دبیر جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی استان زنجان:

دبیر جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی استان زنجان گفت: منتقد کنندگان وضعیت دانشگاه ها در حال حاضر نگران همان مسائلی هستند که روحانی در 23 تیرماه سال 78 نگران آن بود.

کد خبر: ۹۳۰۱
تاریخ انتشار: یکشنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۲۰

حسین عبادتی در گفت و گو با خبرنگار موج رسا، با اشاره به صحبت های اخیر رئیس جمهور در جمع دانشجویان و استفاده از واژه تازه به دوران رسیده ها به منتقدان دولت اظهار داشت: روحانی رئیس جمهور منتخب مردم است و باید در نظر داشته باشد که هیچ قدرتی بدون انتقاد سالم نمی ماند.

وی با اشاره به اینکه قدرتی که خود را بری از انتقاد بداند، در خطر گرایش به فساد خواهد بود، افزود: منتقدان دولت نیز باید فعالیت‌های خوب دولت را هم بگویند و نگاهشان انتقاد سازنده بوده و به دنبال عیب جوئی نباشند.

دبیر جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی استان زنجان با بیان اینکه عیب جوئی از دیدگاه مقام معظم رهبری کار درستی نیست، تصریح کرد: متاسفانه منتقدان دولت از سوی دولت به یک چوب زده می شوند.

عبادتی با اشاره به اینکه منتقدان دولت بعضا با عناوینی چون مخالف منافع مردم و بیسواد تلقی می شوند، یادآور شد: به کار بردن چنین گفتمانی در مقابل منتقدان، به گفتمان اسلامی نزدیک نیست.

وی با بیان اینکه در دولت قبل هم شاهد بکار بردن ادبیات نامناسب نسبت به منتقدان بودیم گفت: همه ما به یاد داریم که عاقبت چنین گفتمان‌هایی آن یکشنبه معروف مجلس بود که بین دو رییس قوه کلماتی رد و بدل شد که در شان مسئولین جمهوری اسلامی نبود و رهبر معظم انقلاب هم به هر دو طرف تذکر دادند.

عبادتی با بیان اینکه هیچ کس نباید  به پشتوانه رای مردمی،  دیگر افراد جامعه را بیسواد و تازه به دوران رسیده عنوان کند، تصریح کرد: اگر چه گاهی خشم بر انسان غلبه می کند اما نباید از چنین الفاظی برای منتقدان استفاده کرد.

وی با اشاره به اینکه دولت باید حرف منطقی منتقدان را گوش کند، افزود: منتقدان وضعیت دانشگاه ها در حال حاضر نگران همان مسائلی هستند که روحانی در 23 تیرماه سال 78 نگران آن بود.

عبادتی با بیان اینکه منتقدان واقعی و دلسوز قدمی جلوتر از فرمایش روحانی در آن سخنرانی نیستند، یادآور شد: روحانی باید به سخنان خود در این تاریخ توجه ویژه کند.

دبیر جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی استان زنجان گفت: منتقدان نگران بازگشت دانشگاه ها به دوران سال 78 هستند. البته همه به یاد دارند که سخنرانی انقلابی و واکنش ارزشمند روحانی در آن زمان به فرونشاندن آتش درگیری‌های خیابانی چقدر کمک کرد و این حرکت ایشان قابل تقدیر است.

عبادتی با اشاره به اینکه امیدواریم ادبیات حال حاضر دولت ناشی از سهو کلام باشد، بیان داشت: دولت می تواند برای حل مشکلات کشور از مشاورانی که در اختیار دارد به خوبی کمک بگیرد.

وی با بیان اینکه باید با منتقدان با انصاف برخورد شود، افزود: استفاده از برخی عبارات توسط اعضای هیات دولت نه از منظر علم رسانه و نه از منظر دیپلماتیک و نه حتی از منظر اخلاقی صحیح نبوده و تحقیر برخی منتقدان که از اساتید به نام دانشگاه‌های کشور بوده و در سالهای دفاع مقدس در دفاع از میهن اسلامی جانفشانی کرده اند به صلاح کشور نیست و البته رئیس جمهور محترم خود به سوابق درخشان این افراد آگاه است.

انتهای پیام/

 

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: