موج رسا
موج رسا گزارش می دهد

تاخیرهای چند ساعته اتوبوس های بین شهری موجب شده تا مردم از این موضوع ناراضی باشند.

کد خبر: ۹۳۲۶
تاریخ انتشار: دوشنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۵۰

به گزارش موج رسا, یکی از مهمترین مشکلات اتوبوس های بین شهری تاخیر در زمان حرکت و در ایام غیر تعطیل خالی بودن یا افزایش تعداد صندلی های خالی آنها است و رانندگان و صاحبان اتوبوس های بین شهری مجبورند کمبود مسافر خود را به طرق مختلف جبران کنند، ایستادن و به دنبال مسافر گشتن و دور زدن چند باره برای یافتن مسافر از جمله مشکلاتی است که مردم از آن ناراحت می شوند و احساس می کنند وقت آنها بیخودی تلف شده است، نارضایتی مردم از تاخیرهایی که در مسافرت با اتوبوس صورت می گیرد همچنان وجود دارد و گاهی این تاخیرها تا یکساعت نیز صورت می گیرد و مردم برای رسیدن به مقصد خود مجبورند چنین بی حرمتی هایی را تحمل کنند.

رانندگان اتوبوس حاضرند دست به هر روشی بزنند تا کمبود مسافرشان جبران شود و اصلا وقت مردم برای آنها ارزش ندارد، برخی از مردم که برای رسیدن به زودتر به مقدص از اتوبوس استفاده می کنند از کرده خود پشیمان می شوند چرا که به مقدص مورد نظر خود گاهی با یک تا یک و نیم ساعت می رسند.

اگر چه این موضوع از سوی رانندگان اتوبوس ها خیلی عادی است و خرج و استهلاک،پول گازوئیل و حق شاگرد شوفر از دلایلی مطرح می شود که رانندگان مجبورند برای مسافرگیری اقدام کنند، اما تلف شدن وقت مردم از نظر رانندگان خیلی جدی نیست و تاخیرهی تا یک ساعته را عادی می دانند.
به نظر می رسد جای نظارت بر فعالیت اتوبوس های بین شهری به سدت احساس می شود و رانندگان مختارند هر قانونی که می خواهند اعمال کنند.

مدیرکل حمل و نقل و پایانه های استان زنجان در این زمینه در پاسخ به علت تاخیر در جابه جایی مسافران از سوی رانندگان اتوبوس به خبرنگار موج رسا اظهار داشت: تاخیر 10 تا 15 دقیقه از سوی رانندگان اتوبوس زنجان در جابه جایی مسافران وجود دارد که این تاخیر در مقایسه با سایر استان ها بسیار کم است.

علی رحمتی با بیان اینکه نظارت های لازم بر فعالیت اتوبوس های بین شهری زنجان انجام می شود، افزود: هر گونه شکایتی از سوی مردم از سوی کارشناسان این حوزه بررسی می شود.

این مسئول با اشاره به اینکه کمیسیون ماده ۱۱ در خصوص رسیدگی به تخلفات رانندگان تصمیم گیری می کند، ادامه داد: عدم رعایت شئونات، عدم انجام فرائض و گزارش های مردمی در خصوص تخلفات رانندگان در این کمیسیون مورد بررسی قرار می گیرد.

مدیرکل حمل و نقل و پایانه های استان زنجان با اشاره به اینکه وضعیت استان زنجان در تاخیر زمان حرکت اتوبوس ها به مراتب بهتر از سایر شهرها است، افزود: نظارت های لازم در این زمینه صورت می گیرد.

انتهای پیام/

 

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: