موج رسا

خانواده شیخی معتقد است آتش سوزی خانه در روستای ازناب سهل انگاری مسئولان بوده است.

کد خبر: ۹۳۴
تاریخ انتشار: یکشنبه ۵ آبان ۱۳۹۲ ساعت ۱۲:۵۰

به گزارش موج رسا، با وجود اینکه 50 روز از حادثه آتش سوزی منزلی در روستای ازناب از توابع شهرستان ابهر می گذرد، هنوز خبری در این خصوص منتشر نشده و عدم دلجویی مسئولان از خانواده آسیب دیده در این حادثه، موجب ناراحتی این خانواده شده است.

مردم روستای ازناب از توابع شهرستان ابهر خوشحال از گاز کشی به روستای خود منتظر نصب علمک های گاز و رهایی از مشکلات استفاده از سایر سوخت ها بودند اما نمی دانستند حادثه ای تلخ در انتظار یکی از خانواده های این روستا است که غم سنگینی را بر روستا مستولی خواهد کرد.

توصیه به مردم در خصوص گاز همواره مراقب بودن از نصب صحیح گاز بوده است و کمتر کسی تصور می کند مسئولان نصب گاز موجب حادثه تلخی در این خصوص شوند.

کنده کاری های کوچه های روستای ازناب توسط شرکت گاز نشان از گاز دار شدن مردم این روستا بود، مردم خود را مشتاقانه آماده استفاده از گار می کردند، کارشناسان شرکت گاز با بازرسی و کنترل مراقب بودند حادثه ای متوجه مردم نشود، اما انگار بی مسئولیتی برخی از افراد دخیل در گاز رسانی به روستای ازناب از حادثه ای تلخ خبر  می داد با وجود اینکه چند نفر از اهالی روستا به مسئولان گفته بودند بوی گاز در روستا پیچیده، کسی گوش شنوا نداشت.

یکی از علمک های نصب شده در این روستا توسط بیل مکانیکی از جا کنده شده بود، مردم روستا به مسئولان گفتند اما ناظرین و مهندسین بازهم به این موضوع توجه نکردند،حتی نشتی گاز را نیز با گاز امتحان می کردند، گویا فیلمی نیز در این زمینه توسط اهالی تهیه شده است، آن روز اتفاقی نیفتاد اما چند روز بعد مردم روستا سه نفر را قربانی بی مسئولیتی دیدند.

خانواده شیخی در روز حادثه سفره نذری داشت و حدود 50 نفر میهمان این خانواده بودند، از قضا پس از پایان مراسم و تمام شدند کارها سه نفر در خانه بقیه کارها را انجام می دادند غافل از اینکه حادثه ای تلخ در انتظار این خانواده است.

ادامه ماجرا از زبان پدر خانواده شیخی می شنویم که می گوید روز حادثه پس از اتمام سفره نذری، مادرم، پسرم و پسرخاله همسرم در خانه به همدیگر کمک می کردند که نشتی گاز و فشار بیش از حد که حاصل سهل انگاری برخی مسئولان بود، موجب شد منزلم آتش گرفته و سه نفر از عزیزان این خانواده دچار سوختگی شدید شوند.

وی با بیان اینکه پسرخاله همسرم یک هفته بعد از این حادثه در بیمارستان دار فانی را وداع گفت، افزود: پسرم پس از 10 روز و مادرم پس از 30 روز از این حادثه جان به جان آفرین تسلیم کردند.

شیخی با اشاره به اینکه هنوز علت حادثه از سوی شرکت گاز اعلام نشده و هیچ مسئولی از این خانواده دلجویی نکرده است، افزود: چندین بار به اداره گاز مراجعه کرده ام اما هنوز هیچ جوابی به این خانواده داغدار داده نشده است.

وی با طرح این پرسش که اگر حتی شیشه پنجره شرکت گاز توسط یکی از اهالی شکسته می شد، شرکت گاز تحمل می کرد، افزود: سه نفر از عزیزانم از دنیا رفته اند و حتی یک چادر مسافرتی که خانواده ام بتواند سرپناهی داشته باشند به ما داده نشده است.

این هموطن با بیان اینکه یک مرحم برای زخم هایم در این 50 روز نیافته ام، گفت: همه سرمایه و آینده معنویم را از دست داده ام، آنوقت شرکت گاز با برخوردهای نامناسب به جای مرحم بودن، زخم بر تنم می زند.

وی با اشاره به اینکه سرمایه و آینده هر خانواده ای فرزندانش است، افزود: در این حادثه فرزند 22 ساله ام و مادر از بین رفتند و هنوز نتوانسته ایم جای خالی آنها را طاقت بیاوریم.

شیخی با بیان اینکه دختر کوچکترم به زور به مدرسه می رود، افزود: 50 نفر از طایفه من نابوده شده اند و به فردا نمی اندیشند.

وی ادامه داد: شرکت گاز در این مدت نه تنها مسئولیت این حادثه را برعهده نگرفته است بلکه حتی یک هزار تومان نیز که بتوانم یک نان برای خانه تهیه کنم به ما نداده است.

این پدر با گلایه از سکوت رسانه ها در خصوص چنین رویدادی گفت: سهل انگاری مسئولان را چه کسی پاسخ می دهد.

وی با بیان اینکه خانه سوخته من به موزه تبدیل شده است، گفت: مردم با آه و ناله به خانه سوخته من نگاه می کنند و مسئولان نیز بی تفاوت از کنار چنین مسئله دردناکی می گذرند.

شیخی با اشاره به اینکه چون سه نفر از خانواده من در این حادثه دچار سوختگی شدند، مجبور بودم سه آمبولانس آی سیو دار تهیه کنم، گفت: تنها یک آمبولانس در شهرستان موجود بود و با هزینه خودم این سه نفر را به بیمارستان انتقال دادم.

وی با بیان اینکه کسی مسئولیت چنین سهل انگاری را تا کنون قبول نکرده است، افزود: باید مسئولان در این زمینه پاسخگو باشند.

مسئول روابط عمومی شرکت گاز استان زنجان نیز با بیان اینکه پرونده این حادثه در مراجع قضایی در دست پیگیری است، افزود: هنوز نتیجه پرونده مشخص نشده است.

رابطی با بیان اینکه به دلیل اینکه پرونده در مراجع قضایی در حال رسیدگی است نمی توان در خصوص آن صحبت کرد، گفت: پنج شنبه هفته گذشته مسئولان شرکت گاز در مراسم این خانواده شرکت کرد.

وی ادامه داد: این واقعه حادثه بوده و عمدی در کار نبوده است.

گفتنی است، 50 روز پیش حادثه آتش سوزی در روستای ازناب به وقوع پیوسته و هنوز اطلاعاتی در این زمینه در اختیار رسانه ها قرار نگرفته است.

یادآور می شود، خانواده شیخی با انتشار نامه ای خواستار رسیدگی به این موضوع شده اند.

در این نامه آمده است، انفجار منزلی در روستای ازناب شهر ابهر توسط لوله گاز شهری.

با سلام، برای من جای تعجب است که در عصر ارتباطات حتی اشاره ای به حادثه ای که در حوزه شما اتفاق افتاد نشده است.

 نشت گاز لوله اصلی در خارج از ساختمانی که هنوز لوله کشی گاز نشده بود باعث شد که گاز از زیر ساختمان به داخل نفوذ کرده و با توجه به بسته بودن مکان انفجاری را موجب شود که باعث مرگ 2 جوان 21 ساله و 17 ساله و یک خانم شود و تمام زندگی و خانه را  نابود کند. اما متاسفانه نه تنها درین چتد وقت حتی دلجویی از خانواده حادثه دیده توسط مسئولین صورت نگرفته بلکه جای تعجب است که هیچ یک ازخبرگزاری های استان هم خبری مبنی بر این حادثه دلخراش منتشر نکرده.  چرا؟ مگر جان انسانها بی ارزش است؟ آیا اگر این اتفاق برای یکی از خانواده مسئولین نیز می افتاد اینگونه سکوت اختیار میشد؟ کسی حتی یک بار ازین خانواده سراغی گرفت؟ مگر رسانه ها وظیفه ای جز اطلاع رسانی نسبت به انچه به محیط پیرامون اتفاق می افتد ندارند؟

پایان خبر//

نویسنده : نجفی

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: 0
انتشار یافته: 7
حمید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۵:۰۵ - ۱۳۹۳/۱۲/۱۶
0
1
دوستان امید دارم هر شخصی در هر کجا و با هر سمتی احساس مسولیت در کارهای خود داشته باشد و در انجام امور محوله بداند که هر کاری که برای دیگران انجام می دهد گویی برای خودش و خانواده و عزیزانش است پس هر چه کنی به خود کنی از خداوند برای خانواده داغ دیده طلب مسئلت دارم روح محمد رضا جان و امیر آقا و حاج خانم شاد
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۹:۳۶ - ۱۳۹۲/۱۲/۲۷
0
3
مسو لین مسببان حادثه با ید مجازات شوند تا عبرت سا یرین شود و در گاز رسانی به روستا ها دقت کافی داشته باشند
صادق
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۸:۲۵ - ۱۳۹۲/۰۹/۲۱
1
9
بابا کودوم مسئول شما دلتون خوشه مئسول کجا بود اگر مئسولی بود که کار به اینجا کشیده نمی شد امیدوارم خدا بشما صبر بده.
ع
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۲:۵۱ - ۱۳۹۲/۰۹/۱۳
1
11
از مسئولان خواهشمندم هر چه سريعتر پاسخگو باشند.
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۰:۰۰ - ۱۳۹۲/۰۸/۱۵
1
15
لطفا خبر را پیگیری کنید ممنون از سایت موج رسا
بی نام
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۳:۲۴ - ۱۳۹۲/۰۸/۰۶
1
15
از مسئولین خواهشمندیم سریعاً پیگیری کنند.
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۹:۵۳ - ۱۳۹۲/۰۸/۰۵
2
16
مسوولین باید پاسخگو باشند پیگیری کنید لطفا

نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: