موج رسا
مدیرکل حمل و نقل و پایانه های استان زنجان:

مدیرکل حمل و نقل و پایانه های استان زنجان گفت:  متوسط عمر کل ناوگان مسافربری استان زنجان 16 سال است.

کد خبر: ۹۳۷۲
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۱۹

علی رحمتی در گفت و گو با خبرنگار موج رسا اظهار داشت: در سال جاری 3 میلیون و 712 هزار تن میزان بار در استان زنجان جابه جا شده است.

وی با بیان اینکه متوسط عمر ناوگان باری استان 17.22 سال است،افزود: تعداد ناوگان باری استان پنج هزار و 478 دستگاه است که 6 هزار و 78 راننده فعالیت می کنند.  رحمتی تعداد شرکت ها و موسسات فعال باری استان را 65 باب عنوان کرد و افزود: در استان زنجان 209 اتوبوس، 457 مینی بوس، 585 سواری وجود دارد.

این مسئول متوسط عمر کل ناوگان مسافربری استان زنجان 16 سال دانست و خاطرنشان کرد: 37شرکت فعال مسافربری در استان زنجان فعال است.

وی تعداد پایانه های مسافر عمومی در حال بهره برداری را چهار باب اعلام کرد و افزود: در بخش تلفات تصادفات رانندگی بین شهری و روستایی در هشت ماهه نخست امسال 220 نفر بوده است.  وی همچنین به اجرای طرح ایمن سازی نرم افزاری مدارس حاشیه راه ها اشاره کرد و افزود: 40 مدرسه در سال جاری به این طرح مجهز شدند.

رحمتی خاطرنشان کرد: در بخش ایمن سازی فیزیکی مدارس حاشیه راه ها نیز 15 باب مدرسه در قالب این طرح ایمن سازی شده است.  این مقام مسئول با بیان اینکه در استان زنجان 50 دستگاه تردد شمار وجود دارد، افزود: 10 دوربین سرعت سنج به صورت آف لاین و چهار دوربین به صورت آن لاین نصب شده است.

وی تعداد دستگاه های تردد شمار در راه های استان را 50 دستگاه عنوان کرد و افزود: این تعداد نسبت به سال گذشته رشد 8.7 درصد داشته است.

انتهای پیام/

 

 

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: