موج رسا
نایب رئیس کمیسیون تشکیل سازمان مبارزه با مفسدان اقتصادی:

نایب رئیس کمیسیون تشکیل سازمان مبارزه با مفسدان اقتصادی گفت: باید مصلحت اندیشی ها در خصوص مبارزه با مفسدان اقتصادی را کنار گذاشت.

کد خبر: ۹۳۷۳
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۲۴

محسن علیمردانی امروز در گفت و گو با خبرنگار موج رسا با اشاره به حساسیت موضوع مفسدان اقتصادی در جامعه اظهار داشت: فسادهای اقتصادی به دلیل برداشت از بیت المال و حق مردم باید مورد توجه ویژه قرار گیرد.

وی با اشاره به اینکه باید با سرعت و دقت نظر در این زمینه اقدامات لازم صورت گیرد، خاطرنشان کرد: برای جلوگیری از پیشرفت فساد اقتصادی در جامعه باید همه مسئولان به این امر توجه داشته باشند.

این مسئول با اشاره به اینکه چنین برنامه هایی بیشترین ضربه را به اعتماد عمومی مردم وارد می کند، خاطرنشان کرد: در چنین وضعیتی منابع کشور از راه های غیر قانونی به هدر می رود.

نایب رئیس کمیسیون تشکیل سازمان مبارزه با مفسدان اقتصادی با بیان اینکه سوء مدیریت ها در جامعه به اعتماد عمومی جامعه خدشه وارد می کند، یادآور شد: نباید منابع کشور صرف هزینه هایی شود که مردم را دچار مشکل کند.

 

*تشکیل سازمان مبارزه با مفاسد اقتصادی ضروری است

علیمردانی با بیان اینکه مجلس شورای اسلامی در این زمینه وارد عمل شده و طرح تشکیل سازمان مبارزه با مفاسد اقتصادی را مطرح کرده است، افزود: شش ماه کار کارشناسی برای راه اندازی این سازمان از سوی نمایندگان مجلس شورای اسلامی صورت گرفته است.

وی با اشاره به اینکه از همه دستگاه های اجرایی از جمله اطلاعات و سازمان بازرسی در این زمینه کمک اخذ شده است، تصریح کرد: قرار است سازمانی چابک با حداقل نیرو در مراکز استان ها تشکیل می شود.

این نماینده با بیان اینکه این سازمان زیر نظر قوه قضائیه و با همکاری سایر دستگاه ها با تدابیر مقام معظم رهبری فعالیت خود را آغاز می کند، افزود: در این سازمان از قضات توانمند و امین استفاده می شود.

علیمردانی خاطرنشان کرد: وظیفه این سازمان مبارزه با مفاسد اقتصادی بیش از یک میلیارد تومان است.

وی با بیان اینکه این سازمان در اسرع وقت و همچون نیروهای واکنش سریع وارد عمل می شود، افزود: رسیدگی به پرونده های بزرگ مفاسد اقتصادی از برنامه های این سازمان است.

این مسئول با بیان اینکه به زودی این طرح به مجلس ارائه می شود، افزود: فعالیت های لازم برای اجرای این طرح انجام می شود.

نایب رئیس کمیسیون تشکیل سازمان مبارزه با مفسدان اقتصادی با اشاره به اینکه باید مسائل اقتصادی به مردم واگذار شود، افزود: این امر موجب جلوگیری از فساد اقتصادی در جامعه می شود.

علیمردانی با اشاره به اینکه باید با گسترش آی تی و دولت الکترونیک زمینه شفاف سازی امور را ایجاد کرد، افزود: برخورد قاطعانه با مفسدان اقتصادی از دیگر راه های جلوگیری از فساد محسوب می شود.

وی با اشاره به وضعیت تعاونی مسکن علوم پزشکی زنجان افزود: این تعاونی هنوز نتوانسته حق مردم را ادا کند.

 

*برگزاری همایش های مفاسد اقتصادی تاثیرگذار نیست

این نماینده برگزاری همایش های مفاسد اقتصادی را خیلی تاثیرگذار ندانست و افزود: باید در درجه نخست برخورد جدی با مفسدان صورت گیرد.

نایب رئیس کمیسیون تشکیل سازمان مبارزه با مفسدان اقتصادی خاطرنشان کرد: امیدوارم با همکاری سه قوه بحث مفاسد اقتصادی در جامعه کاهش یابد.

وی با بیان اینکه باید مصلحت اندیشی ها را کنار گذاشت، ادامه داد: باید تاکیدات رهبری در خصوص مبارزه با مفسدان اقتصادی مورد توجه قرار گیرد.

انتهای پیام/

 

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: