موج رسا
کد خبر: ۹۵۷۸
تاریخ انتشار: شنبه ۶ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۸:۰۷

به گزارش موج رسا, معاون وزیر راه وشهرسازی گفت: پروژه بتن غلطکی تجربه‌ نو و جدیدی است که باید منتظر بود تا کارکرد و نتیجه آن را ببینیم و بتوانیم قضاوت نهایی داشته باشیم.

 
به گزارش ایسنا، داوود کشاورزیان در بازدید از پروژه بتن غلطکی در جاده شرف‌آباد کرمان، گفت: در این پروژه به جای آسفالت از بتن استفاده شده است و ما درجاهایی که امکان پذیر باشد از بتن استفاده کنیم .
 
وی با بیان این که در سطح کشور نمونه هایی مانند این پروژه اجرا شده است، گفت: این طرح فعلا در مرحله تحقیق و آزمایش است و طرح در کرمان با مشارکت مرکز تحقیقات وزارت راه وشهرسازی درحال اجراست.
 
کشاورزیان تصریح کرد: پروژه بتن غلطکی تجربه‌ نو و جدیدی است که باید منتظر بود تا کارکرد و نتیجه آن را ببینیم و بتوانیم قضاوت نهایی داشته باشیم.
 
رییس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای ادامه داد: این طرح در یزد ،فرودگاه مهرآباد و پرند اجرا شده اما هنوز در در مرحله آزمایش وتحقیق است.
 
مدیر کل را و شهرسازی استان کرمان نیز در حاشیه بازدید معاون وزیر راه و شهرسازی از پروزه‌ بتن غلطکی در جاده شرف‌آباد کرمان با بیان اینکه بتن غلطکی در درازمدت بسیار به صرف تر از آسفالت است اظهار کرد: در کشور ما استفاده از بتن غلطکی در راهها ، تجربه‌ نو وجدیدی است که در دنیا در حال انجام است.
 
خداداد مقبلی افزود: در این روش به منظور کاهش لغزندگی جاده و عملکرد بهتر سیستم ترمز خودروها و همچنین افزایش مقاومت زیرسازی جاده، لایه 4 سانتیمتری آسفالت بر روی آن قرار می‌گیرد.
 
مدیر کل را و شهرسازی استان کرمان با بیان این که عمر آسفالت بین 10 تا 15 سال است، گفت: عمر بتن غلطکی بین 30 تا 50 سال است بنابراین این اختلاف دوامی کمک می کند که بتن غلطکی از لحاظ قیمتی به صرفه تر از آسفالت باشد .
 
وی خاطرنشان کرد: این طرح هم اکنون در مرحله آزمایش و تحققیاتی است و چنانچه خوب جواب دهد در راههای اصلی و روستایی می توانیم از این طرح استفاده کنیم و آن را گسترش دهیم.
 
مدیر کل راه و شهرسازی استان کرمان همچنین گفت: بتن غلطکی در دراز مدت به صرفه تر از آسفالت است و مشکلات زیست محیطی نیز ندارد.
 
بازدید از راههای استان، افتتاح دو پروژه راهسازی و سفر به بم در سالروز زلزله بم را از جمله برنامه‌های سفر معاون وزیر راه و شهرسازی به کرمان بود.
 

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: