موج رسا

رفتارامروز بد پوشانی را که در پس پوشش، گاه تا نشیمن گاهشان نیز در معرض دید است چقدر با فرهنگ جامعه دینی ما درتعارض آشکار است و بد جور دهن کجی می کند...!!!

کد خبر: ۹۶۱
تاریخ انتشار: پنجشنبه ۹ آبان ۱۳۹۲ ساعت ۰۹:۴۹

به گزارش شبکه اطلاع رسانی دانا به نقل از پایگاه خبری صبح قزوین، هنجارها نماد بیرونی ارزشهای یک جامعه محسوب می شوند.این هنجارها، شابلونهای متعارف وشناخته شده ای نیز دارند!  به عنوان مثال،هنجاری تحت عنوان :حجاب، که برمبنا و شابلون عفاف و حیا عمل می کند.  اما برخی اوقات در مقابل همین هنجارمطلوب ، ناهنجاری غیرمتعارفی پدید می آید که می مانی چه باید بکنی!  چندی است در بازار و فروشگاهها به نوع خاصی از پوشش برمی خوریم که با نام ساپورت معروف بوده وبه فروش می رسد و جالب آنکه به شکل غیرمعمولی از فروش بالایی نیز برخوردار است.

پوششی که چسبنده ونمایان کننده بدنی عریان است و به نوعی برجستگی های بدن را کاملاً آشکار و البته!!! همراه با پوشش!!! نشان می دهد.این نوع پوشش، سال ها قبل در میان نجیب زادگان انگلیسی و فرانسوی متداول شده و بعدها در اروپا بین مردان طبقه اشراف، شیوعی فراگیر را طی کرد و اگربه فیلمهای قدیمی اروپایی نظر دقیقی انداخته باشید وموشکافانه نوع پوشش آنها را واکاوی کنید، قطعا به این نوع پوشش درجامعه آنها پی می برید.  اما در ایران چند سالی، بیشتراز رواج آن نمی گذرد و دربین خانمهای نسل جوان و نوجوان از استقبال بالایی برخوردارشده و استفاده می شود.

suport_02  این نوع لباس چسبنده، برای پوشش پاهاست که کاربرد اصلی آن برای گرم نگاه داشتن پاها و نیز به هنگام ورزش کردن و به جهت راحتی و جلوگیری از ساییدگی پاست ولی امروزه بیشترتحت عناوین زیبایی و مد کاربرد دارد.  ساپورت پوششی است که در صد بالایی از آن را نایلون وپلیستر تشکیل می دهد . لذا استفاده از آن برای مدت طولانی ابتلا به بیماریهای پوستی را مهیا می کند!  قیمت آن نیز برخلاف شلوارهای جین و نیز تیارکش و گاواردین مشکی و رنگی که روز به روز با رشد تورم، رشد صعودی داشته اند، بالا نرفته و با قیمتی کاملاً مناسب و بادوام عرضه شده است!

Support-7  ساپورت در دنیای امروز ما، کاربرد و مفهوم اصلی خودش را از دست داده است و بیشتربرای عریان نمایی و تن پوشی برای تحریک شهوات و نمادی به منظور برهنگی مدرن می باشد.  شاید پیش ازاین نام جوراب شلواری را شنیده بودید.

55235541696219489557  درواقع ساپورت با کاربرد امروزین خود، همان جوراب شلواریهایی است که قدیم ترها برای پوشش پاها استفاده می شد و مطلوب جامعه نیز بود، اما حالا به شکل های رنگارنگ و گاه متاسفانه رنگ پوست و رنگ پا و مانتوهایی کوتاه و کوتاهتر بیننده را به شک می اندازد که این لباسی برای پوشیده شدن است یا تنی عریان برای نمایش دادن همه ممنوعه های جامعه دینی ما ؟؟؟؟

تصویری-از-نیکی-کریمی-که-ساپورت-پوشیده-است  تقریباً دو سالی می شود که این نوع پوشش فراگیرشده و به علت بهای اندک وتنوع بسیارزیاد و نیز راحتی در پوشش برای متقاضیان مطلوب تر و قابل دسترس تراز سایر پوشش های پا به شمار می رود.  اما این همه مطلب نیست.  وقتی کمی عمیق تربه مساله بیاندیشیم می بینیم که بازخورد این پوشش کم کم دارد به جاهای باریک کشیده می شود.  چند روز پیش در سایت های خبری منتشرشده بود که ساپورت های مردانه هم وارد بازار شد.

images  یا ساپورتهایی با طرح های ایرانی ویا همراه با چاپ اشعار اصیل فارسی به بازار عرضه شد!  واحتمالابا این وضعیت اسفبارجای تعجب نخواهد بود که کم کم ساپورتهایی با طرح جدول کلمات متقاطع، نیز به بازارعرضه بشود و…!!!!  به نظر هر انسان اهل فکر و تعقل این حرکت در تقابل مستقیم با فرهنگ پوشش وعفاف، معنا و مفهوم می یابد.  این پوشش کاملا طراحی شده تا پوشش بدون پوشش!!! را به منصه ظهوربرساند و متاسفانه گاه حتی در بین بانوان با حجاب نیز رواج وگسترش یافته و می رود تا کم کم در متن جامعه به عنوان یک متد برای طراحی پوشش های ست خودش، جایی به پهنای تمام اعتقاد ما بازکند.

suport_01  وقتی بیننده در مواجه با ساپورتی که نوشته هایی روی خودش یدک می کشد ناخودآگاه شروع به خواندن می کند چشم هایش عادت به منکر می کند!  واین درست همان چیزی است که ابتذال نامیده می شود. منکری که عادت جامعه شد کم کم مبدل به معروف می شود!  گویی درک زیبایی و زیبا بینی تغییر شکل یافته و زنان نا آگاه فقط در صدد تن نمایی و شکستن هنجارهای جامعه و ابتذال پوشش و فرهنگ پوشیدگی هستند!  بد نیست بدانیم پوشش دارد مفهوم واقعی خودش رااز دست می دهد .  پوشش در اسلام، یعنی پنهان کردن جذابیت و زیبایی خداداد زن از نگاههای هرزه، مسموم  و مریض!  حال شما قضاوت کنید رفتارامروز بد پوشانی را که در پس پوشش، گاه تا نشیمن گاهشان نیز در معرض دید است چقدر با فرهنگ جامعه دینی ما درتعارض آشکار است و بد جور دهن کجی می کند…!!!

انتهای پیام/

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: