موج رسا
کد خبر: ۹۹۵۰
تاریخ انتشار: سه شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۰۴

به گزارش موج رسا, حسینعلی امیری سخنگوی وزارت کشور صبح امروز سه‌شنبه در اولین نشست‌خبری ماهیانه خود با خبرنگاران که در محل وزارت کشور برگزار شد، ضمن گرامیداشت و تبریک ولادت امام صادق(ع) و رسول اکرم(ص)، گفت: امیدوارم خداوند شر تروریست‌ها را که ساخته دشمنان اسلام هستند از سر مسلمانان کم و نابود کند.

وی افزود: از زمانی که حکم وزیر کشور به بنده ابلاغ شد، وظیفه سخنگویی وزارت کشور را هم داشتم و در این مدت در حد توان پاسخ‌گو بوده‌ام و همچنین از کلیه عزیزان رسانه‌ای که در این مدت مصاحبه‌هایی با آنها داشتم و رسانه‌ها رعایت امانت‌داری کردند، تشکر می‌کنم.

امیری با دعوت رسانه‌ها به ایجاد تعامل متقابل با مسئولان، خاطرنشان کرد: بعد از استقرار دولت تدبیر و امید طبیعتا هر کدام از بخش‌های دولت براساس قانون و سیاست‌های ابلاغی رهبری و فرمایشات رئیس‌جمهور وظایفی را بر عهده گرفتند.

سخنگوی وزارت کشور با اشاره به اینکه اولین کار ما در وزارت کشور تغییر مدیران بود، گفت: این یک امر طبیعی است که براساس رای مردم، مفاهیم تغییر می‌کند.

قائم‌مقام وزیر کشور اظهار داشت: وقتی مردم به گفتمان دکتر روحانی رای دادند براساس آن گفتمان تغییر آرایش در منصب‌ها صورت گرفت.

وی در ادامه گفت: ابتدا 31 استاندار به ترتیب و با مشورت آقای رحمانی‌فضلی با نمایندگان ولی‌فقیه و نخبگان کشور تغییر یافتند.

امیری تاکید کرد: در بخش‌های ستادی وزارت کشور عمدتا در سطح معاونت و مدیران کل تغییراتی صورت گرفت و هر کدام از معاونت‌ها برنامه کاری در حوزه‌های کاری خود ارائه دادند و این برنامه در جلسات هفتگی مورد بررسی قرار می‌گیرد.

سخنگوی وزارت کشور با اشاره به اینکه وزارت کشور مسئول سیاست داخلی کشور است و در این مدت همواره تلاش کرده امنیت و آرامش در کشور برقرار باشد، گفت: هیچ منعی برای فعالیت احزاب، روزنامه‌ها و رسانه‌ها در چارچوب قانون وجود ندارد و دولت یازدهم نیز بارها اعلام کرده که از نقد سازنده استقبال می‌کند.

قائم‌مقام وزیر کشور خاطرنشان کرد: در استان‌ها، استانداران نیز سیاست‌های ابلاغی وزارت کشور را تعقیب می‌کنند و در این راستا دکتر رحمانی‌فضلی سفرهای استانی هفتگی دارند و نحوه اجرای این سیاست‌ها را ارزیابی می‌کنند.

امیری در ادامه این نشست‌خبری گفت: پیش‌نویس لایحه قانون احزاب که مربوط به دهه 60 بود با حضور نمایندگان احزاب اصلاح‌طلب و اصول‌گرا و کارشناسان وزارت کشور تهیه و تقدیم هیئت دولت شد و اگر معاون اول رئیس‌جمهور تشخیص دهد خارج از نوبت در دولت بررسی و تقدیم مجلس می‌شود.

سخنگوی وزارت کشور تصریح کرد: 430 فرماندار در سطح کشور داریم که حدود 364 نفر تغییر کردند. در این خصوص، فرماندار مربوطه به تهران معرفی و معاونت سیاسی پس از بررسی و با نظر وزیر کشور تعیین می‌شود که البته ممکن است با نظر منفی دستگاه‌های اطلاعاتی در استعلام‌ها این امر محقق نشده است.

وی در ادامه گفت: 1055 بخشدار در سطح کشور داریم که 594 نفر آنان تغییر کردند.

امیری تاکید کرد: در کمیسیون ماده 10 احزاب 18 جلسه برگزار کردیم و 424 پرونده در این جلسه مطرح شده که 64 پرونده مربوط به گروه‌های سیاسی بوده و 204 پرونده هم مربوط به گروه‌های صنفی بوده است. 39 پرونده هم مربوط به اقلیت‌های دینی و مذهبی است.

 

منبع خبر: راه دانا

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: