تلکس زنجان Zanjan:فعالیتی از جنس ایمان چند بانوی زنجانی برای ترویج ارزش ها
سه شنبه ۵ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۲۵     کد خبر : ۲۱۲۸۳

موسسه آوای جوانان بهشت در زنجان، فعالیت های خود را در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و ارزش های دینی در بین جوانان برگزار می کند.


 به گزارش زنجان Zanjan

به گزارش موج رسا, وقتی پای دین وسط می آید و ارزشهای دینی هستند کسانی هستند که با کار جهادی خود فارغ از هیاهوی کارهای اداری زینب وار پا پیش گذاشته اند تا با فعالیت خود در راه تربیت دختران این سرزمین گام بردارند.

کاری که در موسسه آوای جوانان بهشت انجام می شود کاری انسانی و ارزشمند است که با نیت خیر مربیان این مرکز رقم خورده است. 
در موسسه آوای جوانان بهشت محیطی فراهم شده است که سالانه دهها دختر نوجوان به سمت و سوی دین و معنویت رهنمون شوند .
در اینجا جنس کارها مادی نیست بلکه جنس آن نور است و بس. مکانی که با عطر و بوی شهدا درآمیخته است و موسسان آن بدون داشتن دغدغه مادی وو رسیدن به پست و مقام دل در گرو ترویج دین خدا گذاشته اند.


این روزها تربیت درست و هدایت نوجوانان به مسیر دین دغدغه بسیاری از خانواده ها و مسئولان است تا بتوانند با هدایت درست، آینده روشنی را رقم زنند وو در این بین گاها فراموش می کنیم که در قبال این قشر از جامعه چه وظیفه ای را عهده دار هستیم و مسئولیت اجتماعی ما در این بین چیست. 
موسسه ای که گردانندگان آن را چند بانو تشکیل می دهند در رفع این دغدغه تمام توان خود را گذاشته اند و سعی کرده اند تا با دین ورزی و پاسداشتت ارزشهای ایثار و شهادت، این آموزه ها را به دختران در قالب برگزاری نمایشگاه ، اجرای برنامه ها و صدها فعالیت دیگر بیاموزند.
زهرا مولودی مدیر عامل موسسه آوای جوانان بهشت در گفت وگوی خود با خبرنگار موج رسا شکل گیری فعالیت این موسسه را مربوط به سال 90 دانست وو گفت: در سال 93 با دریافت مجوز از سازمان ورزش و جوانان زنجان فعالیت ها شکل رسمی به خود گرفت و تا کنون خوشبختانه توانسته ایم در مدت فعالیت خود کارهای ارزشمندی را ارائه کنیم.

* بیش از 20 نمایشگاه موضوعی را در مدارس استان داریم

وی عمده فعالیتهای این موسسه را برگزاری نمایشگاه هایی با موضوعات فرهنگ ایثار و شهادت، حجاب، جنگ نرم ومسئله مهدویت دانست و عنوان کرد: با آغاز سال تحصیلی هر هفته در یکی از مدارس نمایشگاه دایر می‎شود که به صورت میانگین در طول سال بیش از 20 نمایشگاه موضوعی را در مدارس استان داریم.
مدیرعامل موسسه آوای جوانان بهشت زنجان تاکید کرد: در ایام و مناسبتها نیز در چندین مدرسه برگزاری نمایشگاه را داریم که در هفته دفاع مقدس و دههه فجر امسال در 16 مدرسه نمایشگاه دایر شده است.
مولودی عنوان کرد: علاوه بر برگزاری نمایشگاه در محل موسسه نیز کلاس‎های مختلف فرهنگی و نشست‎های تخصصی با موضوعات تفسیر قرآن ،شهیدد شناسی، مهدویت، احکام ، جنگ نرم و بحث تحلیل مسائل و پاسخگویی به شبهات دینی برای افراد شرکت کننده ارائه می‎شود.
وی تاکید کرد: تعداد اعضا متغیر بوده و به طور متوسط 120 نفر درطول سال عضو موسسه بوده و ازکلاس‎هایی که هر هفته جمعه ها دایر می‎شود استفاده میی کنند.
مدیرعامل موسسه آوای جوانان بهشت، برگزاری اردوهای تفریحی و زیارتی همچون راهیان نور را برای دانش آموزان عضو موسسه از دیگر فعالیتهای انجام شدهه در این موسسه مردمی دانست و ابراز کرد: یکی از کارها و ابتکارات انجام شده در این موسسه ایجاد ارتباط با دانش آموزان از طریق مکاتبه است که در آن دانش آموزان می ‎توانند از طریق نامه با مربیان موسسه در ارتباط باشند و مربیان نیز به نامه های آنان پاسخ می دهند.

* انتشار نشریه در خصوص ایثار و شهادت

وی تصریح کرد: مربیان در این مرکز به صورت داوطلبانه فعالیت می کنند و سعی کرده ایم از طریق دوستان کسانی که در سطح بالایی از معلومات در زمینه های فرهنگی و دینی هستند به عنوان مربی پاسخگوی نیازهای دانش آموزان باشند.
مولودی با اشاره به جمع آوری خاطرات شهدا و انتشار نشریه در خصوص ایثار و شهادت عنوان کرد: یکی از کارهایی که در این مجموعه انجام می‎شود احیایی یاد و خاطره شهدا و نیز حفظ این میراثهای تاریخی کشور و تبیین آن به نسل آینده است که در این راستا جمع‎آوری خاطرات شهدا، دیدار با خانواده شهدا و تالیف کتاب نیز انجام می‎شود. 
 همچنین تولید و عرضه محصولات فرهنگی در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت از دیگر فعالیتهای این موسسه است.

انتهای پیام/ک

 برگشت به تلكس خبري