تلکس زنجان Zanjan:جامعه دارای روحیه پرسشگری دچار حقوق نجومی و املاک نجومی نمی شود/ زنجان بی نظیر در کارهای خیر و نوع دوستی است
سه شنبه ۵ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۱۳     کد خبر : ۲۱۲۸۵

معاون سیاسی و امنیتی استاندار زنجان گفت: در جامعه دارای روحیه پرسشگری حقوق نجومی، املاک نجومی و یا واردات با ارز دارو پیش نمی آید. 


 به گزارش زنجان Zanjan

به گزارش موج رسا, سید بیوک موسوی در مراسم تکریم و معارفه مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان اظهار داشت: استان زنجان دارای ویژگی های ممتاز و منحصر به فرد و مردمی مهربان و سختکوش دارد و در سطح کشور جزو استان های بی نظیر در کارهای خیر و نوع دوستی محسوب می شود.

وی افزود: از آغاز انقلاب مردم زنجان همواره در صحنه بوده اند و با جدیت و تلاش و آگاهی در همه عرصه ها حضور داشته و انقلاب را یاری و به سرانجام رسانده اند.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار زنجان با بیان اینکه نخستین راهپیمایی بانوان در کشور در زنجان برگزار شده است، افزود: نیروی انسانی پر تلاش در همه حوزه ها و عرصه ها در استان وجود دارد.

موسوی خاطرنشان کرد: در عرصه های امداد رسانی، ورزشی، فرهنگ و هنر جوانان زنجانی حضور فعال دارند و خدمات رسانی می کنند.

وی با بیان اینکه امام جمعه زنجان پدر معنوی استان و همراه با مسئولان است، افزود: تلاش می شود تا در جابه جایی افراد بومی باشند.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار زنجان با اشاره به اینکه مردم استان زنجان مهربانترین بوده و پذیرای مدیران غیر بومی بوده و هستند، افزود: چون احساس می کنیم در سطح استان نیروهای فرهیخته و متفکری داریم تلاش می کنیم مدیران از استان انتخاب شوند.

موسوی با بیان اینکه مدیر بومی باشد کارهایی که انجام می دهد پس از چند سال کارهای بد جلوی چشمش است و اگر خوب باشد به کارهای خود افتخار می کند، خاطرنشان کرد: مدیر بومی مجبور است کارهایی را انجام دهد که بتوانند دفاع کنند.

وی ادامه داد: مدیران غیر بومی نیز بوده اند که تاثیرگذار بودند و امیدوارم میرزایی نیز از مدیرانی باشد که زحماتش را مردم قدر بدانند.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار زنجان با بیان اینکه میرزایی از مدیران مالی مرکز بودند باید وعده های خوبی بدهند، افزود:هلیکوپتر امداد هدیه اول و محل در  زنجان راه اندازی شود.

موسوی با اشاره به اینکه در دهه 60 اثری از برخی ادارات محسوس نبود و همه جا هلال احمر حضور داشت، افزود: در زلزله ای مثل رودبار و طارم در تک تک لحظات هلال احمری ها حضور تاثیر گذاری داشتند.

وی  با توجه به آسیب های اجتماعی بالا نیازمند توجه کوچک هستیم و با همه توان تلاش کنیم بسترهایی را فراهم کنیم آسیب های اجتماعی به حداقل برسد، افزود: فعال کردن حوزه های فرهنگی و اجتماعی و سمن ها اگر ضروری است باید در این زمینه استفاده شود که هلال احمر خیلی می تواند در این زمینه نقش آفرینی کند.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار زنجان بحران های اجتماعی را یکی از معضلات جامعه عنوان کرد و گفت: با همت افراد تاثیرگذار در پایتخت شورو شعور حسینی باید این بحران ها به حداقل برسد.

موسوی بر ضرورت تقویت روحیه پرسشگری در مردم تاکید کرد وگفت: هر مدیری که بتواند کار خود را به درستی انجام دهد تازه به وظیفه خود عمل کرده است.

وی گفت: مردم زنجان ضمن حفظ حجب و حیا باید دارای روحیه پرسشگری نیز باشند.

 

*خادم جمعیت هلال احمر هستم

مدیرعامل سابق جمعیت هلال احمر استان زنجان نیز در ادامه این مراسم اظهار داشت: 56 ماه به عنوان خادم جمعیت هلال احمر استان زنجان بودم که فعالیت های انجام شده حاصل همکاری اعضای این جمعیت بوده است.

وی با بیان اینکه 10 پایگاه ثابت در استان زنجان وجود دارد که چهار پایگاه دارای ساختمان نبودند، افزود: در خدابنده، ابهر و طارم پایگاه های هلال احمر دارای ساختمان شد.

مدیرعامل سابق جمعیت هلال احمر استان زنجان  گفت: احداث پایگاه شمال غرب از سال 86 آغاز شده بود و به دلیل نبود اعتبار متوقف شده بود که 6 هکتار احداث و با حضور مسئولان فاز نخست و دوم به بهره برداری رسیده است.

طاهری بیان داشت: پایگاه پشتیبانی در داخل شهر بود که با افتتاح این پایگاه مشکل حل شد و امیدوارم فاز سوم نیز به زودی اجرایی شود.

وی با بیان اینکه پایگاه امدادی شهرستان خرم دره در 2 هزار و 200 متر مساحت دارد که در این شهرستان احداث شده است، افزود: ساختمان امداد سرای زنجان نیز راه اندازی شد و آماده بهره برداری است.

مدیرعامل سابق جمعیت هلال احمر استان زنجان افزود: ساختمان اداری، امدادی، تجاری ابهر در بیش از 3 هزار متر مربع دارای پیشرفت فیزیکی 45 درصدی است.

طاهری با اشاره به اینکه ارائه طرح توجیهی پایگاه پشتیبانی امداد ونجات آماده شده است و نیازمند کمک است تا اجرایی شود، تصریح کرد: طرح توجیهی محوطه شهرستان نیز آماده بررسی است.

وی حضور فعال موثر در زلزله هریس، ورزقان را از دیگر فعالیت های انجام شده عنوان کرد وگفت: کولاک سال 93،نیز با مدیریت لازم به خوبی گذشت.

مدیرعامل سابق جمعیت هلال احمر استان زنجان خاطرنشان کرد: راه اندازی مرکز کنترل و ساماندهی انبارهای استان، اجرای آموزش های همگانی، اجرای آموزش های پایه داوطلبی،آموزش های ضمن خدمت کارکنان و تخصصی از دیگر فعالیت های انجام شده است.

طاهری از اجرای کاروان سلامت در روستاهای محروم، طرح همای رحمت و فرشتگان رحمت، سفره های مهربانی خبر داد و گفت: راه اندازی خانه هلال در همه شهرستان ها از دیگر اقدامات است.

وی بیان داشت: 12 هزار نفر جوان در استان زنجان فعال هستند که 4 هزار نفر بیشترین فعالیت دارند که رتبه های کشوری مختلفی را در کارنامه خود دارند.

مدیرعامل سابق جمعیت هلال احمر استان زنجان با اشاره به اینکه درمانگاه در حال حاضر 90 میلیون تومان در آمد دارد، افزود: فیزیوتراپی شهرستان زنجان راه اندازی و در طارم و خدابنده نیز افتتاح شد.

وی با اشاره به افزایش 362 درصد در سال 94 عنوان کرد و در 9 ماهه سال جاری 17 میلیارد ریال است.

مدیرعامل سابق جمعیت هلال احمر استان زنجان بیان داشت: درآمدهای کل استان حدود در سال 90 حدود،970 میلیون تومان بود که در سال 94 به 2 میلیارد و 300 میلیون رسیده است.

 انتهای پیام/ن

 برگشت به تلكس خبري