تلکس زنجان Zanjan:سقف سنی بیمه زنان خانه دار به 50 سال رسید؛ دانش آموزان در قالب طرح گردشگری با مراکز تامین اجتماعی زنجان آشنا می‎شوند
سه شنبه ۵ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۰۵     کد خبر : ۲۱۲۸۸

مدیرکل تامین اجتماعی استان زنجان با بیان اینکه همه زنان خانه دار زیر 50 سال، می توانند تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار گیرند، گفت: سقف سنی بیمه زنان خانه دار از 45 سال به 50 سال رسیده است.


 به گزارش زنجان Zanjan

به گزارش موج رسا, مسعود علیاری امروز در حاشیه دیدار دانش‎آموزان زنجان از شعبه هفت تیر زنجان اظهار داشت: این نوع بیمه در قالب مشاغل آزاد تعریف شده است و زنانی که کمتر 50 سال سن دارند، می‌توانند به شعبات تامین اجتماعی مراجعه و به سه صورت بیمه شوند..

وی با بیان اینکه متاسفانه زنان خانه دار زنجانی کمتر با موضوع بیمه زنان خانه دار آشنا هستند،تصریح کرد: از نظر مقررات تامین اجتماعی زنان خانه‎دار برای استفاده از خدمات این سازمان در زمره مشمولین بیمه صاحبان حرفه‌ها ومشاغل آزاد قرار دارند و با مراجعه به یکی از شعب سازمان تأمین اجتماعی به صورت خود اظهاری با عنوان خانه دار و انعقاد قرارداد و پرداخت حق بیمه مقرر از تعهدات قانونی این سازمان بهره‎مند شوند.

وی در ادامه با اشاره به اجرای طرح بازدید دانش آموزان از مراکز تامین اجتماعی استان اشاره کرد و گفت: طرح گردشگری دانش آموزی با هدف آشنایی دانش آموزان با مراکز وشعب تامین اجتماعی و آشنایی با خدمات ارائه شده سازمان در سراسر کشوربه اجرا گذاشته شده است.

مدیرکل تامین اجتماعی استان زنجان با اشاره به اهداف اجرای طرح گردشگری ابراز کرد: همه دانش آموزان از مقاطع ابتدایی باید با نظام تامین اجتماعی آشنا شوند چرا که متاسفانه بیشتر افراد حتی با گذشت سالیان طولانی که در یک حرفه مشغول به فعالیت هستند با قوانین بیمه تامین اجتماعی آشنا نیستند.

وی عنوان کرد: هدف این است دانش آموزان با فرهنگ بیمه آشنا شوند و بعد از فارغ التحصیلی و ورود به بازار کار با حقوق و قوانین بیمه خود آشنا شوند.

علیاری در خاتمه یادآور شد: در اداره کل و نیز شعب 1.2 تامین اجتماعی زنجان نیز برای رفاه حال مراجعه کنندگان واحد مشاوره در نظر گرفته شده است تا بتواند به مراجعه کنندگان خدمات مشاوره ای لازم را خصوص قوانین بیمه ای ارائه دهد.

انتهای پیام/کبرگشت به تلكس خبري