تلکس زنجان Zanjan:اعزام 30 گروه دانشجویی به مناطق محروم استان زنجان؛ تحقق اقتصاد مقاومتی از اهداف اردوهای جهادی است
چهارشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۱۵     کد خبر : ۲۱۳۰۰

رئیس سازمان بسیج دانشجویی دانشگاه‌های استان زنجان گفت:در سال جاری 30 گروه دانشجویی به مناطق محروم استان زنجان اعزام شده و خدمات لازم را ارائه کرده اند.


 به گزارش زنجان Zanjan

به گزارش موج رسا, امین بیات امروز در گفت و گو با خبرنگار موج رسا اظهار داشت: در قالب 30 گروه دانشجویان استان زنجان به صورت جهادی به 30 روستا در سال جاری اعزام شدند.

وی با اشاره به اینکه دانشجویان شرکت کننده در این اردوها برنامه های آموزشی؛ بهداشتی، عمرانی و فرهنگی به مردم ارائه می کنند، تصریح کرد: خوشبختانه با اقدامات انجام شده 12 مدرسه به صورت کامل در استان مرمت شد.

این مسئول با بیان اینکه محرومیت زدائی یکی از برنامه های مهم اردوهای جهادی محسوب می شود، افزود: تنها در بخش خدمات دندان پزشکی نزدیک به 20 میلیون تومان از سوی گروه های جهادی به مردم مناطق محروم خدمات ارائه شد.

رئیس سازمان بسیج دانشجویی دانشگاه‌های استان زنجان با اشاره به حضور گروه های پزشکی استان زنجان در هفت روستا در راستای محرومیت زدائی، افزود: خدمات لازم از سوی این گروه ها به جامعه هدف ارائه شد.

بیات با بیان اینکه این اردوها موجب می شود تا خود دانشجویان به عنوان مدیران آینده جامعه با فضای محرومیت از نزدیک آشنا شوند، گفت: این حضور می تواند در تصمیم گیری های آینده تاثیر گذار باشد.

وی با اشاره به اینکه هنگامی که مردم روستا ملاحظه می کنند ک یک عده که وظیفه ای در جامعه ندارند اما به اسم انقلاب اسلامی، بسیج و سپاه در این مناطق حضور یافته و خدمات رسانی می کنند، بارقه های امید را در دلشان زنده می کند، افزود: در کنار مردم بودن موجب می شود تا مدیران آینده از نزدیک با قشرهای مختلف جامعه آشنا شده و درد محرومیت را از نزدیک لمس کنند.

این مسئول با اشاره به حضور مسئولان مناطق مختلف در زمان اجرای طرح های محرومیت زدائی در روستاها، گفت: تلاش شده است تا مسئولان نیز از نزدیک در روند کار قرار گرفته و با مشکلات مردم نیز آشنا شوند.

رئیس سازمان بسیج دانشجویی دانشگاه‌های استان زنجان ادامه داد: پیگیری قول هایی که مسئولان برای رفع مشکلات مردم می دهند نیز از جمله فعالیت های گروه های جهادی محسوب می شود.

بیات خاطرنشان کرد: تحقق اقتصاد مقاومتی یکی دیگر از اهداف این اردوها است که گروه های جهادی تلاش می  کنند با ارائه خدمات و آموزش های لازم خانواده های روستایی را خودکفا کنند.

وی  فرهنگ سازی را یکی دیگر از اهداف اردوهای جهادی عنوان کرد و گفت: تلاش می شود تا فرهنگ زندگی، بهداشت و سبک زندگی مردم روستاهای محروم ارتقا یابد.

این مسئول با اشاره به ارائه آموزش های لازم در خصوص مضرات ماهواره ، گفت: این اردوها تا کنون موفقیت های مطلوبی را کسب کرده است.

انتهای پیام/ن

 برگشت به تلكس خبري