تلکس زنجان Zanjan:آغاز به کار سومین جشنواره ملی شکوه شکیبایی در زنجان/جشنواره حضرت زینب بین المللی می شود
چهارشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۲۵     کد خبر : ۲۱۳۰۱

سومین جشنواره شکوه شکیبایی به مناسبت ولادت حضرت زینب (س) از امروز در زنجان آغاز به کار کرد.


 به گزارش زنجان Zanjan

به گزارش موج رسا, سومین جشنواره شکوه شکیبایی به مناسبت ولادت حضرت زینب (س) از امروز در زنجان آغاز به کار کرد.

این جشنواره در راستای ترویج سبک و سیره زندگی حضرت زینب (س) به مدت سه سال است که در زنجان برگزار می شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان در مراسم افتتاحیه این جشنواره با بیان اینکه جشنواره شکوه شکیبایی پیرامون زندگی و ابعاد شخصیت مادر عاشورا و اسوه مقاومت و شجاعت حضرت زینب (س) برگزار شده است، افزود: از چند ماه گذشته برنامه ریزی های لازم در این زمینه انجام شد.

ناصر مقدم با اشاره به اینکه این جشنواره در چهار بخش مقاله‌ نویسی، شعر، داستان، دلنوشته فارسی و ترکی برگزار شده است، افزود: قریب به 700 اثر به جشنواره ارسال شد.

وی گفت: در بخش مقاله 47 اثر ،در بخش دلنوشته فارسی 83 اثر، دلنوشته ترکی 6 اثر، شعر فارسی 428 اثر، شعر ترکی 60 اثر و داستان فارسی 60 اثر به دبیرخانه رسیده است.

وی با بیان اینکه فردا در مراسم اختتامیه در بخش شعر فارسی و شعر ترکی به ترتیب از 6 نفر تقدیر می شود، تصریح کرد: در بخش مقاله از 6 نفر،در بخش دلنوشته فارسی از 6 نفر و در بخش دلنوشته ترکی نیز از دو نفر تقدیر خواهد شد.

این مسئول با بیان اینکه در بخش داستان ترکی از دو نفر و داستان فارسی نیز از 5 نفر تقدیر می ‌شود، گفت: در مجموع در این مراسم از 33 نفر تقدیر خواهد شد.

وی از برگزاری برنامه مشاعره با حضور دکتر اسماعیل آذر در زینبیه اعظم زنجان از ساعت 15 امروز خبر داد و گفت:مراسم اختتامیه جشنواره نیز فردا از ساعت 15 و 30 دقیقه در فرهنگسرای امام خمینی (ره) برگزار می ‌شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان با بیان اینکه این جشنواره طی سه سال گذشته توانسته است راه خود را پیدا کرده و در آستانه بین المللی شدن قرار گیرد، ادامه داد:در دین اسلام شخصیت های بسیاری بودند که حضور آنان درعرصه های مختلف باعث ماندگاری اسلامی و الگوهای ارزشمند برای نسل های آینده بوده است.

وی با اشاره به اینکه حضرت زینب(س) یکی از این شخصیت ها محسوب می شود، افزود: نقش مهم ایشان در واقعه کربلا برای تمام کسانی که اهل دین و دیانت هستند، پنهان نبوده و همه اذعان دارند "کربلا در کربلا می ماند اگر زینب نبود".

این مسئول بیان داشت: یاد و خاطره این شخصیت بین تمام آزادی خواهان به ویژه مسلمانان و شیعیان برجسته بوده و ایشان به عنوان الگوی صبر،استقامت،عفاف و حجاب و خلوص در دینداری به جهان معرفی شده اند.

مقدم بزرگداشت یاد و خاطره بزرگان دینی و تولید آثار فاخر در خصوص سیره اهل بیت عصمت و طهار (ع) را از اهداف برگزاری این جشنواره عنوان کرد و گفت: ابعاد شخصیتی و رفتاری حضرت، جبنه های عرفانی ایشان، نقش و جایگاه اجتماعی حضرت، نگاه زیباشناختی حضرت، بصیرت و ظلم ستیزی از محورهای این جشنواره محسوب می شود.

انتهای پیام/ن

 

 برگشت به تلكس خبري