تلکس زنجان Zanjan:200 گردشگر جهان امشب در زنجان حضور می یابند؛ کتاب راهنمای گردشگری زنجان انگلیسی شد
چهارشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۰۰     کد خبر : ۲۱۳۰۲

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان گفت: امشب در مرحله پیش تور کنوانسیون جهانی راهنمایان گردشگری؛ 200گردشگر جهان در زنجان حضور می یابند.


 به گزارش زنجان Zanjan

یحیی رحمتی در گفت و گو با خبرنگار  موج رسا,  اظهار داشت:هفدهمین کنوانسیون جهانی راهنمایان گردشگری با حضور 350 تن راهنمایان گردشگری از 455 کشور جهان در ایران برگزار می شود. 

به گفته وی، 200 تن از گردشگران برای شرکت در این کنوانسیون در مرحله پیش تور وارد استان زنجان شده و از جاذبه های گردشگری استان زنجان بازدید خواهند کرد.

این مقام مسئول به حضور گردشگران در سلطانیه و بازدید از گنبد تاریخی این شهر اشاره کرد و گفت: این راهنمایان پس از بازدید از گنبد در ضیافتی که در باغ عروس زنجان برپا می شود، حضور می یابند.

رحمتی ادامه داد: بازدید از موزه رختشویخانه و مردان نمکیف اجرای برنامه های نمایشی و موسیقی سنتی و معرفی صنایع دستی استان زنجان از دیگر برنامه های پیش بینی شده برای گردشگران است.

به گفته مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان چهار هتل برای اقامت این گردشگران در زنجان پیش بینی شده است که روز پنج شنبه(7 بهمن) زنجان را به قصد حضور در همدان ترک می کنند.

 مدیرکل میراث فرهنگی استان زنجان گفت: کتاب راهنمای گردشگری استان زنجان به زبان انگلیسی منتشر شد.

رحمتی افزود: کتاب راهنمای گردشگری استان زنجان به همت انجمن صنفی راهنمایان گردشگری استان زنجان با همکاری اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری این استان به زبان انگلیسی منتشر شد.

وی ادامه داد: امروز در نخستین روز از پیش تور کنوانسیون 2017 راهنمایان گردشگری این کتاب میان راهنمایان گردشگری 45 کشور توزیع می شود.

رحمتی افزود: در کتاب راهنمایان گردشگری ایتان زنجان، علاوه بر معرفی جاذبه های تاریخی، طبیعی  و میراث معنوی، به تاسیسات گردشگری استان پرداخته شده و محورها و قطب های گردشگری زنجان معرفی شده است.

مدیرکل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری زنجان عنوان کرد: در کتاب راهنمای گردشگری استان زنجان، جاذبه های پیرامون این استان و راه های دسترسی به آنها و بالعکس معرفی شده است.

گفتنی است :امروز استان زنجان میزبان مرحله پیش تور کنوانسیون 2017 راهنمایان گردشگری است.

اين رويداد گردشگري، بزرگترين و مهمترين گردهمايي راهنمايان جهان است و هر دو سال يكبار ، زير نظر مستقيم فدراسيون جهاني راهنمايان گردشگري (WFTGA) در يكي از كشورهاي عضو برگزار مي شود.

انتهای پیام/نبرگشت به تلكس خبري