تلکس زنجان Zanjan:جمع آوری چهار میلیارد و ۱۱۸ میلیون ریال زکات/زکات اقتصاد جامعه اسلامی را رونق می دهد
چهارشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۴۳     کد خبر : ۲۱۳۱۳

رئیس کمیته امداد شهرستان ماهنشان گفت:در نه ماهه امسال چهار میلیارد و یکصد و هجده میلیون ریال زکات جمع آوری شده که در مواردی از جمله کمک به ساخت سرویس بهداشتی و حمام ، پرداخت ۲۱فقره کمک جهیزیه، ساخت منزل مسکونی، پرداخت کمک معیشت، درمان، تحصیل هزینه شده است.


 به گزارش زنجان Zanjan

به گزارش موج رسا, و به نقل از شمیم ماهنشان «ذبیح الله غفاری» با تأکید بر اینکه پرداخت زکات موجب زدوده شدن چهره زشت فقر از جوامع اسلامی می‌شود‌، اظهار داشت: عمل به این فریضه الهی عمران و آبادانی جوامع اسلامی را در پی دارد.

وی بیان اینکه جایگاه زکات و اهمیت پرداخت آن باید به صورت فرهنگ عمومی در جامعه تبیین شود، افزود: زکات یکی از ظرفیت‌های ممتاز فرهنگی و اقتصادی در اسلام است که باید فرهنگ پرداخت آن به خوبی بین مسلمانان جامعه تبیین شود.

رئیس کمیته امداد شهرستان ماهنشان  با اشاره به آیات و روایات در این زمینه، گفت: قرآن پس از ایمان به خدا، به موضوع انفاق و بخشش و صدقه توجه می‌دهد که زکات از مهم‌ترین آنهاست و پرداخت آن را از اصول نیکی‌ها و اساس کارهای شایسته اعلام می‌دارد.

غفاری تاکید کرد: تا زمانی که عموم مردم در جامعه خمس و زکات ندهند، بسیاری از مشکلات از جمله مشکلات فرهنگی و اقتصادی همچنان در بین آنها رفع نخواهد شد.

مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان ماهنشان با اشاره به حدیث نقل شده از امام صادق (ع) در زمینه اهمیت و لزوم پرداخت زکات،تصریح کرد: امام صادق (ع) فرمودند: «هنگامی که آیه زکات در ماه رمضان نازل شد که از اموال آنان صدقه بگیر تا آنان را پاکیزه و تزکیه نمایی، پیامبر خدا(ص) دستور داد که میان مردم اعلام شود که خدای متعال زکات را بر شما واجب کرد همانگونه که نماز را بر شما واجب کرد».

وی با بیان این‌که یکی از فلسفه‌های پرداخت زکات، تطهیر و تزکیه فرد و جامعه است، افزود: پرداخت‌کنندگان زکات، از رذائل اخلاقی نظیر بخل، حب مال و دنیاپرستی پاک شده، فطرت پاک آنها پرورش می‌یابد، نهال سخاوت و فضیلت، ایثار و مسئولیت اجتماعی در آنها رشد می‌کند.

انتهای پیام/برگشت به تلكس خبري