تلکس زنجان Zanjan:تحقق 68 درصدی برنامه‎های آموزشی فنی وحرفه ای در زنجان؛ 49 درصد آموزش های مهارتی به زنان بوده است
پنجشنبه ۷ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۱۷     کد خبر : ۲۱۳۲۸

مدیرکل فنی و حرفه ای استان زنجان با بیان اینکه تعهد فنی‎و‎حرفه‎ای استان در سال جاری بالغ بر 4 میلیون و 90 هزار نفر ساعت آموزشی در بخشهای مختلف صنعت، خدمات، کشاورزی و فرهنگ وهنر بوده است گفت: 68 درصدی برنامه‎های آموزشی فنی وحرفه ای در زنجان محقق شده است.


 به گزارش زنجان Zanjan

 محمد رضا انصاری امروز در گفت‎وگو با خبرنگار موج رسا, در زنجان اظهار داشت: عملکرد آموزشی 9ماهه این اداره کلبا 18 هزار و 25 نفر دوره معادل2 میلیون و 768 نفر ساعت است که بیانگر تحقق 68 درصدی برنامه‎های آموزشی است.

وی تصریح کرد: در حال حاضر فنی وحرفه ای استان زنجان دارای 14 مرکز آموزشی و 119 کارگاه ثابت و 59 کارگاه سیار است که علاوه بر ارائه آموزش در این مراکز برای امسال در 10 پادگان و 16 زندان و 49 روستا و 14 کارگاه صنایع نیز ارائه آموزش‎های مهارتی را متعهد شده است.
مدیرکل فنی‎وحرفه ای استان زنجان تاکید کرد: در 9 ماهه امسال آموزش‎های مهارتی ارائه شده در بخش صنعت برابر با 7 هزار و568 نفر دوره معادل یک میلیون و323 نفرساعت بوده است که در مجموع 48 درصد از عملکرد آموزش‎های مهارتی را به خود اختصاص داده است.
وی آموزش‎های مهارتی ارائه شده در بخش خدمات را 31 درصد آموزش‎ها دانست و گفت: در 9 ماهه امسال در این بخش 6 هزار و 748 نفر دوره ارائه شده است.
انصاری با بیان اینکه 7 درصد از عملکرد کل به آموزش‎های بخش کشاورزی اختصاص داشته است خاطرنشان کرد: 205 هزار و 555 نفر ساعت آموزش در این بخش به مهارت جویان ارائه شده است.
وی افزود: در بخش فرهنگ و هنر نیز در 9 ماهه امسال 2 هزار و 101 نفر دوره آموزش مهارتی در مراکز ارائه شده است که این میزان 14 درصد از عملکرد کلی بوده است.
مدیرکل فنی‎وحرفه ای استان زنجان با اشاره به عملکرد آموزشی به تفکیک جنسیت ابراز کرد: 51 درصد آموزش دیدگان مرد و 49 درصد شرکت کنندگان درآموزش‎های مهارتی را بانوان تشکیل داده اند.
انتهای پیام/کبرگشت به تلكس خبري