تلکس زنجان Zanjan:آموزش های فنی و حرفه ای یکی از ابزارهای کارآمد برای ایجاداشتغال پایداراست
پنجشنبه ۷ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۲۰     کد خبر : ۲۱۳۲۹

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی در بازدیدی که از مراکز آموزشی شهرستان های زنجان داشت، گفت: آموزشهای فنی و حرفه ای از ابزار های کار آمد برای اشتغال پایدار در کشور است و باید با فراگیر نمودن و نهادینه کردن فرهنگ مهارت آموزی بسترهای لازم را برای توسعه همه جانبه کشور بویژه تربیت نیروی انسانی مورد نیاز فراهم کرد..


 به گزارش زنجان Zanjan

به گزارش موج رسا،علی وقفچی نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی در بازدیدی که از مراکز شهید مفتح، شهید شهریاری و الزهراء زنجان داشت، گفت : توانمند شدن اقتصاد کشور با وجود نیروی انسانی کارآمد میسر می شود  و آموزشهای مهارتی یکی از مولفه های اصلی برای رسیدن به این مهم است.

وفقچی با اشاره به ظرفیت‌های بالای مشاغل خانگی در اشتغالزایی بانوان، اذعان داشت: زنان با آموزش مهارت های حرفه ای می توانند در زمینه توسعه اشتغال نقش‌آفرینی نموده و در این راستا مشاغل خانگی به عنوان یکی از بهترین راه های کسب درآمد بانوان به شمار می آید.
وی اظهار داشت: با شناسایی زمینه‌های جدید مشاغل خانگی، معرفی الگوهای مناسب کارآفرینی، ارائه آموزش های مهارتی فنی و حرفه ای و در نظر گرفتن ظرفیت ها و پتانسیل ها می توانیم فرصت های جدید شغلی را برای افراد جویای کار خصوصاً بانوان معرفی نماییم.
نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی گفت : صنایع دستی به عنوان صنعتی مستقل و بومی، نقش مهمی در اشتغالزایی و توسعه اقتصادی استان دارد و آموزش مهارتی در بخش صنایع دستی استان زنجان تاثیر بسیار مثبتی در رونق فعالیتهای کسب و کار، اشتغال جوانان و بهبود وضعیت اقتصادی خانواده ها خواهد داشت.
وی تصریح کرد: آموزش های فنی وحرفه ای یکی از مهمترین نیازمندی های جامعه است زیرا تلفیق آموزش های مهارتی و دانش روز مکمل و هدایت کننده به سمت چرخه تولید است.

انتهای پیام/کبرگشت به تلكس خبري